Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 03:01
Reklama

Potrzebujesz salę, leżaki czy rower cargo? Wszystko znajdziesz w specjalnej wyszukiwarce

"Spółdzielnia" to warszawska wyszukiwarka, dzięki której można łatwiej zorganizować sąsiedzkie spotkanie, warsztaty i wydarzenia integrujące sąsiadów.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym czym jest „Spółdzielnia”,
- co znajduje się w wyszukiwarce.

Spółdzielnia jest miejską wyszukiwarką, dzięki której można znaleźć m.in. miejsce na spotkanie sąsiedzkie czy jakąkolwiek inicjatywę, która ma pobudzać lokalną społeczność. Mogą to być warsztaty kulinarne, stolarskie czy sportowe zawody.

W zasobach wyszukiwarki na koniec 2022 roku znalazło się 536 tzw. zasobów do bezpłatnego wypożyczenia. - W Warszawie mamy tysiące pełnych energii i pasji do działania mieszkanek i mieszkańców. Czasami do realizacji ich pomysłów brakuje przysłowiowej wędki – sprzętu nagłaśniającego, krzeseł albo odpowiedniego miejsca na spotkanie. Wiele takich zasobów można znaleźć w miejskiej Spółdzielni – mówi dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Ratuszu Karolina Zdrodowska i dodaje: – Ta inicjatywa wynika też z bliskiego nam myślenia – ekonomii współdzielenia. Działając razem możemy osiągnąć więcej.

"Spółdzielnia" z zasobami w każdej dzielnicy. Nie tylko miejsce na spotkanie, ale również niezbędny sprzęt

Najwięcej w „Spółdzielni” jest różnego rodzaju sprzętów. Wśród nich jest rzutnik, głośniki, hamaki czy krzesła. Jest też, jak np. w Centrum Lokalnym Żoliborz możliwość wypożyczenia roweru towarowego.

Można też skorzystać z przeróżnych przestrzeni do działań – sal na spotkania, warsztatów, ale też ogrodów czy kuchni do wspólnego, sąsiedzkiego gotowania. W tej chwili dostępne są 172 takie oferty w całej Warszawie. Na Żoliborzu takimi przestrzeniami jest Centrum Lokalne Żoliborz i Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu, gdzie jest m.in. kuchnia.

Zasoby „Spółdzielni” są na tyle różnorodne, że znajdziemy w niej nie tylko konkretne przedmioty, ale również ogłoszenia m.in. o lekcjach języka polskiego czy obcego. W wyszukiwarce znajdują się wskazówki dotyczące np. tego jak założyć sąsiedzki ogródek na półpiętrze w bloku, czy pakiet materiałów przydatny do stworzenia sąsiedzkiej skrzynki z narzędziami.

Zasoby do wypożyczania dostępne są w każdej dzielnicy. Obecnie najwięcej znajdziemy ich jednak na Bielanach.  

„Spółdzielnia” dostępna jest za pośrednictwem strony internetowej spoldzielnia.waw.pl. Największą popularnością cieszy się możliwość zarezerwowania sal na różnego rodzaju wydarzenia czy kuchni na warsztaty kulinarne. Mieszkańcy chętnie korzystają również z możliwości wypożyczenia sprzętów takich jak leżaki, namioty, sztalugi czy nagłośnienie.

Przeczytaj również: Przewieziesz nim zakupy czy dziecko. Towarowiec do zadań specjalnych dostępny na Żoliborzu

Rowery są udostępniane nieodpłatnie w ściśle wyznaczonym czasie i miejscu. Na Żoliborzu można go wypożyczyć w Centrum Lokalnym na Placu Grunwaldzkim. W pierwszej kolejności należy dowiedzieć się (np. telefonicznie, albo osobiście) czy rower jest dostępny w pożądanym terminie. Po otrzymaniu informacji o jego dostępności można wypożyczyć rower po okazaniu dokumentu tożsamości, pozostawienia numeru telefonu komórkowego, wskazania planowanego czasu wypożyczenia (nie może przekraczać 24 godz.), opisaniu przybliżonej trasy i podpisaniu protokołu wypożyczenia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 23 km/h