Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 23:15
Reklama

Na Przasnyskiej kierowcy zrobili sobie dwa dzikie parkingi. Do rozpoczęcia prac remontowych nic się nie zmieni

Różne miejsca do parkowania znajdują kierowcy, by nie zapłacić kilku złotych za postój. Na Przasnyskiej, jak zwraca uwagę jeden z naszych czytelników, niefrasobliwi kierowcy upatrzyli sobie nieczynny przystanek i kawałek dzikiej dzieleni.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o dzikim parkowaniu na Przasnyskiej,
- o tym czy dzielnica ma zamiar interweniować w tej sprawie.

- Między blokami Przasnyska 7 i Hübnera 2 utworzył się nam nowy parking – napisał do naszej redakcji czytelnik Gazety Żoliborza. W wiadomości dołączył również zdjęcie, na których widać zaparkowany samochód dostawczy w opisanym miejscu. To nie jedyne miejsce przy Przasnyskiej, gdzie kierowcy parkują nielegalnie. Drugim takim miejscem jest nieczynny przystanek autobusowy, tuż obok skrzyżowania z ulicą Rydygiera. Wybetonowana spora powierzchnia mieszcząca co najmniej trzy auta stała się niezwykle popularną enklawą w całym systemie SPPN.

Zdjęcia nadesłane przez naszego czytelnika sugerują również, że przez parkowanie w tym miejscu cierpi zieleń, ponieważ widać ślady opon na trawie obok nowych nasadzeń. Nad Przasnyską wisi widmo przebudowy. Czy do tego czasu dzielnica zamierza interweniować w sprawie dzikiego parkowania?

Dzielnica kapituluje w sprawie dzikiego parkowania na Przasnyskiej i odsyła do strażników miejskich

Prawie tydzień temu, w sobotę odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie przebudowy ulicy Przasnyskiej. Do końca stycznia zbierane są również opinie w sprawie przebudowy.  - Podjęliśmy współpracę w tym zakresie z zarządami Wspólnot Mieszkaniowych (przyp. red. przy Przasnyskiej), które mają możliwość dotarcia z informacją i zainteresowania tematem znacznie większej liczby swoich mieszkańców – informuje Danata Wancel, rzeczniczka żoliborskiego urzędu i jak dodaje: - Zgodnie z harmonogramem realizacji inwestycji projektant powinien zakończyć prace projektowe w sierpniu tego roku.

Z kolei termin rozpoczęcia prac uzależniony jest od liczby zmian w projekcie oraz zdobycia uzgodnień do projektu od różnego rodzaju organów i instytucji.

W odpowiedzi na pytanie w sprawie dzikiego parkowania na Przasnyskiej Donata Wancel informuje: -Zależy nam na jak najszybszym podjęciu prac przez Wykonawcę, nie planujemy więc podjęcia prac nad wprowadzeniem zmiany organizacji ruchu. Jeżeli parkowanie jest niezgodne z przepisami, należy powiadamiać o takich przypadkach Straż Miejską.

Przeczytaj również: Przebudowa Przasnyskiej. Mniejsze rondo, jeden kierunek i ochrona kasztanowców

Dzielnica tuż po otrzymaniu od projektanta koncepcji zmian na ulicy Przasnyskiej zorganizowała spotkanie z mieszkankami i mieszkańcami, które odbyło się w sobotę, 15 stycznia. Powstała też facebookowa grupa Przasnyska – społeczny nadzór budowlany, w której mieszkańcy będą mogli wymieniać się informacjami na temat inwestycji.
Prace mają objąć odcinek ulicy Przasnyskiej od ulicy Krasińskiego do Duchnickiej, wraz z jej małym fragmentem. Z istotniejszych zmian jakie są planowane to przede wszystkim budowa ronda na przecięciu z ulicą Rydygiera.

prkowanie-przasnyska-21
prkowanie-przasnyska-21

parkowanie-na-przystanku-1
parkowanie-na-przystanku-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h