Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 13:07
Reklama

Wydarzenia na Żoliborzu: Koncerty, przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego o lombardzie w „polskim Detroit” i wystawa fotografii w Forcie

Najbliższe dni na Żoliborzu upłyną przy dźwiękach muzyki. Będzie również okazja by poznać tożsamość Marymontu i zobaczyć wystawę zdjęć fotografii przedstawiających to jak ludzie przeżyli wybuch wojny w Ukrainie.

Marymont, czyli spacer wokół Wzgórza Marii

Marymont znajdujący się na styku dwóch dzielnic kryje w sobie mnóstwo ciekawych historii. To właśnie tu znajduje się najstarszy żoliborski zabytek. W nadchodzącą sobotę będzie można poznać tożsamość Marymontu w czasie spaceru z przewodnikiem.

Uczestnicy dowiedzą się, m.in. skąd pochodzi nazwa Marymont, czy dawniej była Kępa Potocka i co wspólnego z Marymontem ma Marek Hłasko.

Spacer jest płatny. Dzieci do lat 10 nie płacą. Młodzież do lat 18 płaci za bilet 10 zł, a dorośli 20 złotych.

Kiedy? – Niedziela, 16 października o godz. 13.00
Gdzie? – Zbiórka przy ul. Słowackiego na rogu Potockiej przed Szkołą Główną Służby Pożarniczej

"WJO La Boheme": Aleksander Dmowski RESTART

„RESTART to nowy program Aleksandra Dmowskiego, ale i powrót do jego samiuśkich korzeni muzycznych. Tego wieczoru Aleksander Dmowski zabierze nas w najdłuższą w historii jego piosenek międzygalaktyczną podróż po wszystkich rozdziałach jego solowej twórczości” – czytamy w zapowiedzi wydarzenie.

Aleksander tworzy muzykę od lat i według zapowiedz na koncercie usłyszymy przekrojowy repertuar jego twórczości.

Koncert nie jest biletowany, ale mile widziane jest wsparcie dla artysty do kapelusza „ sugerowane min. 30 złotych”.

Kiedy? – Czwartek, 13 października o godz. 19.30
Gdzie? - La Boheme

Wystawa Solidarni

W Forcie Sokolnickiego odbędzie się wystawa, w ramach której będzie można zobaczyć 50 fotografii przedstawiających pomoc, solidarność, uczucia i emocje w wojennej rzeczywistości.

W sobotę 15 października o godz. 13:00 zapraszamy Was gorąco na wernisaż wystawy fotografii "Solidarni" zorganizowanej przez Fundacja Pro-Photo, w Forcie Sokolnickiego. Wstęp wolny!

"Wojna to również tytułowa »solidarność«, empatia, współczucie i ogromne poświęcenie obcych, bardzo często anonimowych osób. Rzeka ludzi, która wlała się przez granice wraz z wybuchem wojny w Ukrainie i z dnia na dzień przybierała na sile, była zdarzeniem bez precedensu w powojennej historii Polski. Mimo niepokojących czy wręcz tragicznych newsów, które od 24 lutego wciąż pojawiają się w mediach, odruch serca i dobroci wśród zwykłych Polaków był i jest wręcz niesamowity. Nadzwyczajna solidarność narodu polskiego objawiała się w każdej sytuacji: od pomocy jednostkowej, po pomoc globalną – gminną, miejską i oddelegowane do tego służby" – mówi cytowana w opisie wydarzenia kurator wystawy dr Anna Wolska.

Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia Michała Adamskiego, Agaty Kaputy, Ryszarda Karczmarskiego, Agaty Kubis, Anny Liminowicz, Macieja Nabrdalika, Jacka Sadowskiego, Tomka Sikory, Adama Tuchlińskiego, Przemysława Wierzchowskiego oraz Beaty Zawrzel.

Kiedy? – Sobota, 15 października o godz. 13.00
Gdzie? – Fort Sokolnickiego

Pokaz przedpremierowy: "LOMBARD"

„Lombard” to wielki zwycięzca tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity, gdzie zdobył między innymi Grand Prix - Nagrodę Banku Millennium.

„Poruszająca, pełna szalonego humoru opowieść o ludziach, którzy walczą o przetrwanie, pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym. Jola i Wiesiek to para w życiu i biznesie z Bytomia. Wraz z trójką swoich pracowników prowadzą prawdopodobnie największy lombard w Europie. Czas jego świetności minął jednak wraz z zamknięciem okolicznych kopalni i szerzącym się w mieście bezrobociem. Pozbawieni środków do życia mieszkańcy »polskiego Detroit« znoszą pod zastaw coraz bardziej absurdalne i bezużyteczne przedmioty. Upadającemu biznesowi nie pomagają ani szalone, marketingowe pomysły Wieśka, ani tym bardziej czułe serce Joli, która klientów wspiera nie tylko dobrym słowem, ale i gorącą zupą czy ciepłym kożuchem. Choć lombard przynosi straty, to staje się ważnym centrum życia lokalnej społeczności. Wkrótce jednak znajduje się na krawędzi bankructwa, a związek Joli i Wieśka zostaje wystawiony na próbę. W obliczu nadciągającej katastrofy, właściciele podejmą ostatnia próbę ratowania biznesu i miłości” – czytamy w opisie filmu.

Bilety na seans dostępne są w kasie kina.

Kiedy? – Czwartek, 13 października o godz. 18.30
Gdzie? – Kino Wisła

The Beat Rootz – PraCoVnia

To zespół reggae założony w Warszawie. Tworzą go muzycy z Polski, Anglii i Mauritiusu, związani wcześniej z: The Rockas, Bartenders, Sedativa, Rockas Delight, Galago Band, Stage of Unity, Good Religion i innymi składami.  

Wstęp płatny 30 złotych.

Kiedy? – Piątek, 14 października o godz. 20.00
Gdzie? – PraCoVnia


alek-dmowski-koncert-w-la-Bo

alek-dmowski-koncert-w-la-Bo

wpacer-po-mary

wpacer-po-mary

311373826_476928734462394_2016612634391115629_n

311373826_476928734462394_2016612634391115629_n


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 29°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h