Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 21:56

Z żoliborskiego OSiR-u na fotel dyrektora ZZW

Od stycznia na stanowisku dyrektorki Zarządu Zieleni Warszawskiej zasiada Monika Gołębiewska-Kozakiewicz. Do tej pory pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Sportu i Rekreacji w OSiR Żoliborz.

W tym artykule przeczytasz m.in. o:

  • zmianach jakie zaszły w kadrach zarządzających zielenią w mieście?
  • nowej dyrektorce ZZW i o tym czym zajmowała się wcześniej?

Po roszadach w stołecznym ratuszu nadeszły zmiany w Zarządzie Zieleni Warszawskiej. Aleksandrę Majdę-Butkiewicz, która kierowała pracami ZZW od czerwca do końca 2021 r., zastąpiła Monika Gołębiewska-Kozakiewicz.

Funkcję dyrektorki ZZW pełni od stycznia 2022 roku. Dotychczas Monika Gołębiowska-Kozakiewicz od maja 2021 roku pracowała w Ośrodku Sportu i Rekreacji na Żoliborzu jako zastępca dyrektora ds. sportu i rekreacji.

Wcześniej była też zastępcą dyrektora Parku Kultury w Powsinie, zaś w ubiegłej dekadzie była zastępcą burmistrza Mokotowa. W 2014 roku obecna dyrektorka ZZW była doradcą sekretarza stanu w Kancelarii Premiera, którym wówczas była Ewa Kopacz.

Monika Gołębiowska-Kozakiewicz
źródło: ZZW

Przeczytaj również: Jaki będzie 2022 rok na Żoliborzu?

Przypomnijmy, w listopadzie ze stanowiska dyrektorki-koordynatorki ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w stołecznym ratuszu odwołano Justynę Glusman. Podlegały jej m.in. biuro ochrony powietrza i polityki lokalowej, a także Zarząd Zieleni Warszawskiej. Glusman, jak podzieliła się później, powodem wręczenia jej wypowiedzenia „są różnice w podejściu do realizacji zadań, a także moja niezgoda na likwidację, czyli rozparcelowanie Zarządu Zieleni”. „Byłby to krok szkodliwy, w praktyce niweczący sporą część osiągnięć miasta w dziedzinie zarządzania zielenią. Nie zgodziłam się na propozycję ograniczenia moich kompetencji wyłącznie do »kopciuchów«” – dodała odwołana ze stanowiska wiceprezydentka. Z kolei w ratuszu zarzucano jej, że zbyt wolno realizowała projekty, które nadzorowała.

Teraz nową koordynatorką ds. zieleni jest Magdalena Młochowska, która przed objęciem nowego stanowiska była dyrektorką biura polityki lokalowej. Niewiele ponad miesiąc od tych wydarzeń zmiany mamy również w Zarządzie Zieleni Warszawskiej.

Przeczytaj również: Nowe szczegóły w sprawie Skweru Krasińskiego


Monika-Golebiewska

Monika-Golebiewska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ