Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:06
Reklama

W weekend startuje Maraton Warszawski. Na Żoliborzu utrudnienia w ruchu

Ostatni weekend września w Warszawie upłynie pod znakiem Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego. Ulicami stolicy przebiegnie nawet 10 tys. miłośników biegania. Zawodnicy pokonają trasę prowadzącą przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany.  

Żoliborz oraz Bielany w związku z organizacją Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego muszą liczyć się z utrudnieniami. Do stolicy 26 września zawita tysiące miłośników biegania, którzy pokonają trasę jednej z największych imprez sportowych w kraju wytyczoną m.in. przez Żoliborz.

Zmiany w organizacji ruchu nastąpią już w sobotę. Wisłostrada na odcinku między ul. Krasińskiego i ul. Grodzką będzie zamknięta od godz. 20:00 w sobotę do godz. 22:00 w niedzielę. W tym czasie ruch w kierunku południowym powinien odbywać się ulicami położonymi na zachód od rejonu Starego i Nowego Miasta.

Przeczytaj również: Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Spacery z przewodnikiem, koncert i warsztaty zero waste

Wybrzeże Gdańskie na odcinku między ul. Krasińskiego a ul. Grodzką, czyli jezdnia zachodnia, gdzie zlokalizowana jest meta będzie zamknięta od soboty 25 września godz. 20:00 do 26 września godz. 22:00. Jezdnia w kierunku Gdańska będzie przejezdna przez cały czas.

W niedzielę od 7.30 do 18:05 zamknięta dla ruchu w obu kierunkach będzie ulica Andersa oraz ul. Mickiewicza na odcinku od Słomińskiego do Placu Wilsona Przejezdny będzie jedynie odcinek pomiędzy pl. Wilsona a ul. Zajączka w kierunku południowym.

Na samym Placu Wilsona nastąpi zwężenie ruchu samochodowego do jednego pasa bez możliwości zjazdu w ulicy Krasińskiego. Na odcinku od Placu Wilsona do ulicy Rudzkiej, ulica Mickiewicza będzie zamknięta od 8:30 do 15:10 w kierunku Bielan. Ruch na pasie prowadzącym w kierunku centrum zostanie utrzymany.

Ulica Rudzka, Gdańska, Lektykarska i Podleśna w niedzielę będą zamknięte w godzinach od 8:35 do 15:00.

Przeczytaj również: “Urząd Dzielnicy nie finansował organizacji 50-lecia Parku Sady Żoliborskie”

Informacja dla mieszkańców bloków w obrębie ulic: Mickiewicza, Rudzka, Lektykarska, Podleśna, Gwiaździsta i Krasińskiego

Przez cały czas trwania biegu mieszkańcy Marymontu i Rudy będą mieli umożliwiony wyjazd z osiedla ulicą Podleśną oraz Gwiaździstą do Wisłostrady w kierunku północnym. Pas udostępniony na ulicy Podleśnej będzie dostępny jedynie do wyjazdu z osiedli.

Dojazd do osiedla w godz. 7:45 -15:00 będzie możliwy tylko od Wybrzeża Gdyńskiego jezdnią północą w kierunku Gdańska, następnie zjazdem przy PKOL w ul. Krasińskiego i dalej ul. Gwiaździstą. Dojazd będzie możliwy tylko do skrzyżowania ul. Gwiaździstej z ul. Podleśną.

Jezdnia południowa ulicy Krasińskiego – będzie zamknięta w godz. 7:30 – 18:15. Jezdnia północna będzie przejezdna przez cały czas do Placu Wilsona bez możliwości wjazdu na Plac w godz. 8:30-15:10. Dojazd i wyjazd z osiedli wzdłuż ul. Gwiaździstej będzie możliwy od Wybrzeża Gdyńskiego jezdnią północą w kierunku Gdańska, następnie zjazdem przy PKOL w ul. Krasińskiego i dalej ul. Gwiaździstą.

Jezdnia zachodnia Wybrzeża Gdyńskiego będzie zamknięta już w sobotę od godz. 20:00 do 22:00 w niedzielę. Wyjątkiem będzie odcinek od ul. Gwiaździstej do Trasy Armii Krajowej. Będzie on zamknięty wyłącznie w niedzielę od godz. 8:30-16:30. Jezdnia wschodnia w kierunku Gdańska będzie przejezdna przez cały czas.

Krajewskiego, Zakroczymska, Szymanowska, Słomińskiego – będą zamknięte w niedzielę w godz. 7:40 – 16:05.

Przeczytaj również: Redukują zapylenie powietrza i są pożyteczne dla owadów. Zielone przystanki na Żoliborzu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ