Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 10:42

Uczniowie z Żoliborza stworzyli ogród społeczny

Zakładanie ogrodu poprzedziły warsztaty, w czasie których uczniowie dowiedzieli się, czym charakteryzują się dane rośliny.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 123 w Warszawie zasadzili rośliny. Powstanie ogrodu poprzedziły mini-warsztaty, podczas których dzieci poznały wymagania i specyfikę ich uprawy. Każda z klas wylosowała jeden gatunek, którego sadzonki, przy pomocy opiekunów dzieci umieściły w przeznaczonych do tego donicach.

Zobacz też: Ratusz zapowiada budowę Centrum Edukacji Ekologicznej. Ma kształtować poziom świadomości ekologicznej

Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 123 zwraca uwagę na walor edukacyjny nowego miejsca. - Dzięki zaangażowaniu wielu osób reprezentujących firmę ERBUD na terenie szkoły powstał wspaniały ogród. Nasi uczniowie zyskali nie tylko nowe miejsce do spędzania czasu wolnego ale przede wszystkim nowe możliwości zdobywania wiedzy ekologicznej i zdrowotnej w praktycznym działaniu. Uprawa klasowych ogródków da wiele możliwości – wzbogacą się mini uprawy „parapetowe” ziół i warzyw, obserwacje pomogą nauczyć się rozpoznawania różnych roślin i ich właściwości zdrowotnych i odżywczych. Prace w ogrodzie będą też ważną lekcją odpowiedzialności i dbałości o środowisko naturalne - podkreśla Jadwiga Boguszewska, dyrektorka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 123 im. Kornela Makuszyńskiego w Warszawie.

Założenie ogrodu społecznego wraz z uczniami SP nr 123 zainicjowano w ramach współpracy z firmą ERBUD, która wcześniej w Rzeszowie posadziła m.in. lipy a w Lublinie na dachach budynków zamontowała budki lęgowe.

Zobacz też: Czy Żoliborz rzeczywiście jest zielony?

- Ogród społeczny przy Szkole Podstawowej nr 123 to inwestycja o bezcennej wartości. To nie tylko zagospodarowanie przestrzeni, lecz również zbudowanie więzi pomiędzy uczestnikami akcji, stworzenie miejsca, gdzie współpraca, odpowiedzialność, pielęgnacja przyrody odgrywa kluczową rolę. Nie jest tajemnicą, że kontakt z roślinami i udział w pracach ogrodniczych wpływa korzystnie na wszystkie sfery życia człowieka: poprawia sprawność fizyczną i nastrój, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię – wskazuje Dariusz Grzeszczak, prezes ERBUD S.A.

Zobacz też: Dzielnica dosadza drzewa na ulicy Rydygiera i zapowiada zabezpieczenie zieleni


Ogrod-Spoleczny-ERBUD-9
Ogrod-Spoleczny-ERBUD-9

Ogrod-Spoleczny-ERBUD-1
Ogrod-Spoleczny-ERBUD-1

Ogrod-Spoleczny-ERBUD-2
Ogrod-Spoleczny-ERBUD-2

Ogrod-Spoleczny-ERBUD-4
Ogrod-Spoleczny-ERBUD-4

Ogrod-spoleczny-ERBUD-5
Ogrod-spoleczny-ERBUD-5

Ogrod-Spoleczny-ERBUD-6
Ogrod-Spoleczny-ERBUD-6

Ogrod-Spoleczny-ERBUD-7
Ogrod-Spoleczny-ERBUD-7


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ