Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 01:09

Żeńskie formy stanowisk w urzędzie

Prezydentki, dyrektorki i burmistrzynie od nowego roku oficjalnie.

„Od 1 stycznia 2021 r., Panie prezydentki, inspektorki, naczelniczki, burmistrzynie czy dyrektorki, będą mogły posługiwać się żeńskimi formami nazw stanowisk w komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, w tym na stronach internetowych i komunikatach prasowych, w stopkach wysyłanych e-maili, nagłówkach pism urzędowych, wizytówkach czy tabliczkach przydrzwiowych” – czytamy w komunikacie stołecznego ratusza.

Nazwy stanowisk pracowników administracji samorządowej określone zostały Rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 maja 2018 r. Dlatego w większości dokumentów kadrowych, a także w dokumentach o charakterze formalnym, takich jak decyzje administracyjne i inne dokumenty, których forma została określona przepisami prawa, będzie musiała być stosowana forma męska. „Będziemy apelować o zmianę ustawy, tak aby żeńskie końcówki mogły być stosowane także na pieczątkach czy legitymacjach” – informuje stołeczny ratusz.

Przypomnijmy, że na początku 2019 roku tabliczkę na drzwiach swojego gabinetu z żeńską formą stanowiska powiesiła Maria Popielawska, ówczesna członkini zarządu dzielnicy Żoliborz z ramienia Miasto Jest Nasze. Na początku 2019 roku na drzwiach jej gabinetu zawisła tabliczka z napisem ”Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h