Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 01:30

Unikalny kalendarz "Twarze Żoliborza". Kupując go pomagasz

Jednym z bohaterów jest Maciej Stuhr.

Ruszyła sprzedaż kalendarzy na 2021 rok. Poza tym, że na każdej ze stron są portrety osób związanych z Żoliborzem, to cały zysk ze sprzedaży kalendarzy trafi do dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych na Żoliborzu. Dzięki temu podopieczni będą mieli zapewnione m.in. konsultacje ze specjalistami z poszczególnych dziedzin medycznych. Szczegóły znajdziecie w linku poniżej.

https://gazetazoliborza.pl/kalendarz-twarze-zoliborza-juz-w-sprzedazy/

Maciej Stuhr aktor, reżyser i scenarzysta filmowy i teatralny, felietonista, konferansjer, psycholog, wykładowca akademicki. Od niedawna również jest mieszkańcem Żoliborza.

- Jest coś w tym, że większość mieszkańców Żoliborza, również Saskiej Kępy, to niezwykli lokalni patrioci. Kiedy jeszcze nie znałem tych dzielnic, trochę mnie to dziwiło. Teraz w ogóle mnie to nie zdumiewa. Ciężko mi sobie wyobrazić dzisiaj inną – lepszą dzielnicę do zamieszkania niż Żoliborz. Nie są to tylko moje słowa. Mój kolega – aktor Grzesiu Małecki – spróbował się na chwilę wynieść na Ochotę. Po paru miesiącach, jak niepyszny, otworzył gazetę w poszukiwaniu żoliborskich mieszkań i natychmiast tutaj wrócił. Rzeczywiście jest to więc zupełnie inny kawałek Warszawy. Odkąd mieszkam w stolicy, a mieszkam tu ponad 15 lat, w ogóle nie  znałem swoich sąsiadów. Od kiedy zamieszkałem właśnie na Żoliborzu, po raz pierwszy poznałem smak życia trochę bardziej wspólnego, niż tylko obok siebie. Przysłowiowe pożyczanie mąki czy soli istnieje tu faktycznie i jest to rzecz, której nie spotkałem dotychczas w Warszawie – opisywał w wywiadzie dla Gazety Żoliborza Maciej Stuhr.

https://gazetazoliborza.pl/2020/07/maciej-stuhr-zoliborz-wywiad/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h