Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 05:59

Dołącz do wyjątkowej akcji i kup kalendarz "Twarze Żoliborza"

Konrad Smoczny żoliborzanin od pokoleń i inicjator wielu akcji rozsławiających Żoliborz.

Ruszyła sprzedaż kalendarzy na 2021 rok. Poza tym, że na każdej ze stron są portrety osób związanych z Żoliborzem, to cały zysk ze sprzedaży kalendarzy trafi do dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych na Żoliborzu. Dzięki temu podopieczni będą mieli zapewnione m.in. konsultacje ze specjalistami z poszczególnych dziedzin medycznych. Szczegóły znajdziecie w linku poniżej.

https://gazetazoliborza.pl/kalendarz-twarze-zoliborza-juz-w-sprzedazy/
- Od zawsze, jest to dla mnie takie trochę „miasto w mieście”, bo jak zwrócisz uwagę, na Żoliborzu mamy dosłownie wszystko - mówi o Żoliborzu Konrad Smoczny.

Konrad Smoczny jest radnym dzielnicy z ramienia Miasto Jest Nasze. To właśnie za sprawą jego inicjatywy powstała Żoliborska Potańcówka, czy mapa z żoliborskimi rzemieślnikami, która kultywowana jest w innych dzielnicach. Inspirację do działania czerpie ze swojego najbliższego otoczenia, bo do kolejnej akcji, czyli Miejsca Przyjazne Psom zainspirował go jego odwieczny kompan, kundel Bajka.

To właśnie m.in. dzięki niemu powstał mural Davida Bowie, który dziś jest celem podróży wielu fanów muzyka. Radny Smoczny prowadzi stronę "Żoliborz Moje Miasto", które zrzesza największą liczbę entuzjastów Żoliborza. Porusza tam tematy bliskie życiu dzielnicy. Ponadto uwrażliwia mieszkańców Żoliborza na piękno przestrzeni miejskiej walcząc z samowolami i reklamozą prowadząc stronę "Żoliborz nie potrzebuje reklamy".

- Od zawsze, jest to dla mnie takie trochę „miasto w mieście”, bo jak zwrócisz uwagę, na Żoliborzu mamy dosłownie wszystko, co potrzebne jest nam do życia, no może oprócz domu kultury z prawdziwego zdarzenia. Taka nasza mała enklawa. Zawsze żyłem i interesowałem się okolicą. Często sąsiedzi zgłaszali się do mnie z różnymi prośbami, jako do społecznika, choć nie lubię tego słowa. Na swojej drodze spotkałem grupę ludzi, którym też zależało na wspólnej przestrzeni i postanowiliśmy, że spróbujemy wspólnie zyskać większy wpływ na naszą dzielnicę - mówi w wywiadzie dla Gazety Żoliborza w 2017 roku.

https://gazetazoliborza.pl/2017/07/pan-smok-od-kultury/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady śniegu

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 11 km/h