Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 listopada 2023 12:51

Kalendarz "Twarze Żoliborza" w kobiecej odsłonie. Kup i pomóż dzieciom

"Kocham tę dzielnicę i nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej. Jest mi bliskie wszystko, co żoliborskie – parki, ulice, domy, sklepy, kawiarnie." - mówi o Żoliborzu Jolanta Zjawińska, bohaterka lutego.

Ruszyła sprzedaż kalendarzy na 2021 rok. Poza tym, że na każdej ze stron są portrety osób związanych z Żoliborzem, to cały zysk ze sprzedaży kalendarzy trafi do dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych na Żoliborzu. Dzięki temu podopieczni będą mieli zapewnione m.in. konsultacje ze specjalistami z poszczególnych dziedzin medycznych. Szczegóły znajdziecie w linku poniżej.

https://gazetazoliborza.pl/kalendarz-twarze-zoliborza-juz-w-sprzedazy/

Kocham tę dzielnicę i nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej - Jolanta Zjawińska o Żoliborzu

Jolanta Zjawińska jest rodowitą Warszawianką i córką powstańca warszawskiego. Wychowała się w Śródmieściu. Z wykształcenia jest filologiem - przez wiele lat uczyła języka angielskiego w stołecznych szkołach.

Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego dostępu.

Od 2018 roku jest radną dzielnicy Żoliborz. Sprawuje również funkcję wiceprzewodniczącej Rady Dzielnic. Zanim została radną, mieszkańcy dzielnicy poznali ją dzięki wielu akcjom społecznikowskim i działaniom na rzecz dzielnicy. Jak rozpoczął się jej związek z Żoliborzem?

"Kiedy zakochałam się w moim mężu, zakochałam się także w Żoliborzu. Zwyczajnie przyjechałam tu za mężem. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Od pierwszej grudniowej, śnieżnej nocy, kiedy płatki śniegu wirowały nad bajkowymi domami Żoliborza Oficerskiego. [...] Mąż zaproponował mi to, co Kazimierz Brandys w swoich Listach do pani Z. proponował adresatce listu, czyli „Żoliborz jako światopogląd i obyczajowość”. Namówił mnie skutecznie na ten model. Dodatkowo również w sensie mieszkaniowym - relacjonowała w wywiadzie dla Gazety Żoliborza Jolanta Zjawińska: - Żoliborz był jakimś objawieniem, tu wszystko się przenikało, domy, drzewa, kamienice, skwery, parki. Przez wiele lat odnosiłam zresztą nieodparte wrażenie, że mieszkam w parku. Kocham tę dzielnicę i nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej. Jest mi bliskie wszystko, co żoliborskie – parki, ulice, domy, sklepy, kawiarnie. I ludzie, bo oni są tu najważniejsi. Dla mnie Żoliborz to także jedna wielka rodzina. Mam tu mnóstwo fantastycznych przyjaciół, sąsiadów i znajomych.

https://gazetazoliborza.pl/2017/09/wzorowa-sasiadka/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 17 km/h