Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 04:13

Szklany Dom kulturą wspiera Strajk Kobiet

Stanisław Soyka, Tomasz Lipiński, Bartosz Weber i wielu innych artystów wsparło Strajk Kobiet i upamiętnili ofiary stanu wojennego.

W niedzielę Szklany Dom ponownie zamienił się w scenę dla artystów. To już trzecie tego typu wydarzenie. Każde z nich ma  swój wyjątkowy i niepowtarzalnych charakter. Tym razem nie race i kolorowe światła w mieszkaniach, a projektor wyświetlający różnego rodzaju animacje na elewacji bloku przy ulicy Mickiewicza kreował wizualnie cały spektakl. Na początku elewacja Szklanego Domu „tańczyła” w rytm elektronicznej muzyki. Później w oknie zobaczyliśmy Maxa Cegielskiego i Sylwię Chutnik, którzy poprowadzili cały wieczór. – Uwaga, uwaga tu kolektyw Aurora. W związku z zagrożeniem dyktaturą prosimy o respektowanie prawa do spokojnej, pokojowej i spontanicznej manifestacji. Prosimy o respektowanie prawa do decydowania o sobie. Prosimy o wyłączenie silników i szczekaczek – mówiła przez mikrofon pisarka.

Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego dostępu.

Następnie w ramach wydarzenia koncert dali muzycy. Z mieszkania w Szklanym Domu zaśpiewał m.in Stanisław Soyka, Tomek Lipiński, Daria Kobierecka z zespołem czy Bartosz Weber.

Wydarzenie tego dnia stanowiło symboliczne zamknięcie protestu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, przedsiębiorców i przedstawicieli innych branż. Na elewacji bloku pojawiło się też hasło: "Nigdy nie będziesz szła sama!" i symbol Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Cały spektakl można obejrzeć w linku poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=QjSfDqZo6aY&feature=youtu.be

Szklany Dom: Policja nachodzi mieszkańców

Początek grudnia dla mieszkańców Szklanego Domu był trudny ze względu na wizyty mundurowych, którzy mieli wypytywać, czy mieszkańcy brali udział w dwóch poprzednich koncertach, czy cała inicjatywa im się podoba i czy nie chcieliby złożyć zażalenia. Dlaczego funkcjonariusze nachodzą mieszkańców?

- W związku ze złożonym przez mieszkańca bloku przy ulicy Mickiewicza 34/36 zawiadomieniem, dotyczącym zakłócania ładu i porządku publicznego, w powyższej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające – wyjaśnia nadkom. Elwira Kozłowska z żoliborskiej komendy.

https://gazetazoliborza.pl/2020/12/policja-nachodzi-mieszkancow-szklanego-domu-po-spektaklach-zwiazanych-ze-strajkiem-kobiet/

szklany dom
szklany dom


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zamglenia

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 17 km/h