Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 12:01
Reklama

Ile zapłacisz za śmieci? Oblicz dokładną należność za pomocą naszego kalkulatora!

Od kwietnia 2021 wielu mieszkańców stolicy może spodziewać się podwyżek opłat za odbiór śmieci. Specjalnie dla Was stworzyliśmy kalkulator, dzięki któremu dowiecie się ile zapłacicie po zmianie taryfy.

Należność za wywóz odpadów będzie uzależniona od ilości zużytej wody – tak zadecydowała Rada Miasta. To, według radnych, najsprawiedliwsze rozwiązanie, bo jako jedyne odwzorowuje rzeczywistą liczbę osób zamieszkujących lokal i w przeciwieństwie do metody deklaratywnej (zresztą niedopuszczonej przez Sejm) jest odporne na oszustwa.

Ile zapłacisz za śmieci? Skorzystaj z naszego kalkulatora

Do tej pory obowiązywał ryczałt, teraz mieszkańcy Warszawy będą musieli liczyć się ze zmianą stawki. Dla wielu oznacza to podwyżkę. Skorzystaj z naszego kalkulatora i sprawdź ile zapłacisz:

Gazeta Żoliborza

Miesięczny koszt wywozu śmieci

Uchwała budzi kontrowersje

Zmiana taryfy dla wielu gospodarstw domowych oznacza wzrost opłat. Dotychczasowa zryczałtowana stawka 65 zł od każdego mieszkania i 94 zł od domu rodzinnego to niewiele w porównaniu do kwoty, którą będzie musiała od kwietnia zapłacić czteroosobowa rodzina. Może ona wzrosnąć nawet trzykrotnie. Przeciwko tej zmianie warszawiacy stworzyli petycję, pod którą zebrano już prawie 3 tysiące podpisów.

https://gazetazoliborza.pl/2020/11/nowy-sposob-naliczania-oplat-za-odpady-mieszkancy-zoliborza-protestuja/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h