Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 lutego 2024 23:13
Reklama

Koniec z dzikim parkowaniem w miejscu, gdzie ma powstać Skwer Krasińskiego

To element zaklepania terenu pod budowę Skweru i jednoznaczna likwidacja dzikiego parkowania w kolejnym miejscy na Żoliborzu.

Skwer Krasińskiego to projekt wybrany w ramach Budżetu Obywatelskiego do realizacji na 2018 rok. To jeden z większych projektów, który ma być realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Rozpoczęcie prac planowane jest jeszcze w tym roku.

Projekt zakłada zagospodarowanie rezerwy ul. Krasińskiego na odcinku ul. Broniewskiego do ul. Powązkowskiej. Teren części rezerwy drogowej ulicy Krasińskiego będzie miejscem do aktywnego wypoczynku. Boiska, slickline, drogi rowerowe, stoły do ping ponga to tylko część atrakcji jakie będą na Skwerze Krasińskiego.

https://gazetazoliborza.pl/2019/12/radio-zoliborz-zielen-hamaki-i-alejki-spacerowe-jak-bedzie-wygladal-skwer-krasinskiego/

Teren po dawnym parkingu przy ulicy Krasińskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Anny German został wyrównany i zabezpieczony przed dzikim parkowaniem. Jeszcze do niedawna samochody stawały nawet tuż przy chodniku poprowadzonym wzdłuż ulicy Krasińskiego, a dziki parking był jednym wielkim klepiskiem. Dziś miejsce porośnięte jest w całości trawą. Jak dowiedzieliśmy się od jednego z pracowników Zarządu Zieleni Warszawskiej jest to jednoznaczna likwidacja dzikiego parkowania, jako element taktyki zaklepania terenu i wypierania samochodów. Takie samo działanie podjęto w 2018 roku na rogu ulicy Krasińskiego i Przasnyskiej. Nie jest to budowa Skweru, a rodzaj „mentalnego przygotowania”.

Pod koniec 2018 roku ZZW po konsultacjach społecznych odebrał projekt koncepcyjny, który był podstawą do zamówienia projektów wykonawczych. Zanim rozpoczną się prace, niezbędne jest uzgodnienie dokumentacji projektowej z jednostkami miejskimi, które są obecnie prowadzone. Przetarg na realizację prac zostanie więc ogłoszony po odebraniu kompletnej dokumentacji po skutecznym zgłoszeniu zamiaru wykonania robót budowlanych.


skwer-krasinskiego
skwer-krasinskiego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 17 km/h