Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 23:00

Koronawirus u nauczyciela w szkole na Żoliborzu

To kolejny przypadek w ciągu tygodnia.

Wczoraj rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 68 im . Artura Oppmana zostali poinformowani o potwierdzonym pozytywnym wyniku testu na COVID-19 u jednego z nauczycieli. Dyrektor szkoły zaapelowała by uczniowie trzech klas pierwszych i jednej siódmej pozostali dziś w domu.

Do czasu podjęcia decyzji przez sanepid, zawieszono zajęcia w świetlicy szkolnej dla klas drugich i trzecich.

To już drugi pozytywny wynik testu na COVID-19 u pracownika żoliborskiej placówki oświatowej w ciągu tygodnia. Tydzień temu pisaliśmy o stwierdzeniu choroby COVID-19 u pracownika przedszkola nr 96. Łącznie w całej Warszawie zakażenia u uczniów i nauczycieli odnotowano już w ponad 100 placówkach.

https://gazetazoliborza.pl/2020/10/koronawirus-u-nauczycielki-przedszkola-96-przy-ul-wyspianskiego/

Sytuacja w warszawskich placówkach oświatowych jest dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę. Od początku roku szkolnego koronawirusem zakażonych było niemal 200 uczniów i pracowników placówek oświatowych. Wczoraj z powodu koronawirusa zajęcia stacjonarne zawieszono w Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego przy ul. Czerniakowskiej 128. To pierwsza placówka w Warszawie, która musiała zrezygnować z nauczania stacjonarnego.

Z apelem o to, by dyrektorzy podejmowali decyzje dotyczące organizacji pracy szkoły w całości lub częściowo, wystąpił do Ministerstwa Edukacji Narodowej Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Jego zdaniem zmiana systemu mogłaby przyczynić się do zmniejszenia liczby uczniów przebywających w tym samym czasie na terenie szkoły, a także zmniejszenia problemów organizacyjnych.

https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski/posts/10158355723551091
https://gazetazoliborza.pl/2020/10/bezplatne-testy-na-koronawirusa-na-zoliborzu-i-bielanach/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 27 km/h