Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 03:32
Reklama

Koronawirus u nauczycielki przedszkola 96 przy ul. Wyspiańskiego

W niedziele przed wieczorem, rodzice przedszkola 96 otrzymali niepokojącego maila od dyrekcji.

Pismo dyrekcji przedszkola nr 96

"Szanowni Państwo
Jak pewno wiecie u rodziny pracownika przedszkola stwierdzono chorobę Covid-19. Dzisiaj potwierdzono testem chorobę także u pracownika przedszkola.
Ponieważ  mamy niedzielę  i kontakt z Sanepidem jest niemożliwy ( zajęty nr), proszę biorąc pod uwagę potencjalne zagrożenie, zadecydować, czy w
poniedziałek przyprowadzić dziecko do placówki. Pracownik przechodzi chorobę prawie bezobjawowo, toteż trudno powiedzieć gdzie i kiedy się zaraził. Czy w przedszkolu czy poza nim. W ostatnim tygodniu ( do wtorku) kontaktował się z: sekretariatem i grupą niebieską. Żadna z tych osób nie ma zaleceń dotyczących kwarantanny. O dalszym postępowaniu zadecyduje Sanepid.

Marzena Skarbek-Kiełłczewska
Dyrektor Przedszkola nr 96
ul. Wyspiańskiego 5
01-577 Warszawa
tel 22 839-28-39"

https://gazetazoliborza.pl/2020/09/koronawirus-wsrod-nauczycieli-z-zoliborza/
Covid-19 w przedszkolu na Wyspiańskiego

Niepokój rodziców wzbudził brak informacji na temat dalszych działań dyrekcji. "Ja nie mam problemu z Covidem, bo się zdarza, ja mam problem z bałaganem i z tym, że dzisiaj przedszkole otwarte, a mogą zamknąć np. jutro. a my nie wiemy kiedy się dowiemy..." - zaznacza jeden z rodziców.

Decyzja o zamknięciu placówki

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dyrekcja przedszkola nie mogła podjąć decyzji o zamknięciu placówki bez zgody sanepidu a decyzja nie zapada z dnia na dzień.

Zawieszone zajęcia

Według informacji jakie pozyskaliśmy od rzecznika prasowego urzędu dzielnicy Żoliborz, zajęcia w grupie, w której uczyła zakażona nauczycielka, zostały zawieszone.
Nie udało nam się niestety skontaktować z dyrekcja przedszkola nr 96

Dezynfekcja przedszkola nr 96

W poniedziałek nie doszło do ozonowania przedszkola, poprzestano na rutynowym, codziennym dezynfekowaniu. O komentarz poprosiliśmy Urząd Dzielnicy Żoliborz.

"Wszystkie publiczne placówki oświatowe w dzielnicy Żoliborz są poddawane codziennej dezynfekcji, niezależnie od stwierdzenia faktu czy podejrzenia wystąpienia koronawirusa w danej placówce. Dezynfekcją objęte są m.in. stoliki, krzesła, poręcze, łazienki, przedsionki, szatnie, zabawki oraz sprzęty ogólnego użytku. W związku z tym także codziennie dezynfekowane jest Przedszkole nr 96, w którym badanie pracownika pod kątem zarażenia wirusem COVID-19 dało wynik pozytywny. W związku z tym, od 6 października zawieszone zostały zajęcia jednej grupy. Dodatkowo dzisiaj (we wtorek przyp. redakcji), już po zamknięciu przedszkola, planowane jest jego ozonowanie ze szczególnym uwzględnieniem sali grupy, którą opiekowała się zarażona nauczycielka, łazienek, szatni i przedsionka przedszkola" - skomentowała Donata Wancel, rzecznik prasowy dzielnicy Żoliborz.

https://gazetazoliborza.pl/2020/09/koronawirus-i-rynek-mieszkaniowy-na-zoliborzu-ceny-nadal-rosna/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ