Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 05:22

Nie jeden, a dwa recyklomaty na Żoliborzu

„Recyklomaty wracają na warszawskie ulice” – poinformował żoliborski urząd. W całym mieście pojawiło się 10 urządzeń, z czego dwa ustawiono już na Żoliborzu. Maszyna będzie przyjmowała butelki i puszki po napojach.

Warszawiacy już wcześniej mieli okazję korzystać z recyklomatów. Maszyny ustawiono jedynie w dwóch miejscach w ramach pilotażu. Podczas użytkowania zwracano uwagę na awaryjność urządzeń. Miasto decydując się na rozstawienie recyklomatów w całym mieście postanowiło wyciągnąć wnioski z uwag mieszkańców i wybrało nowego producenta.

- Otrzymaliśmy wiele uwag na temat działania recyklomatów. Powstały nowe maszyny, które powinny być mniej awaryjne – zapewnia w rozmowie z Radiem Kolor Dominika Wiśniewska z warszawskiego ratusza.

Maszyny służą do wymiany plastikowych i szklanych butelek oraz puszek na ECO-punkty. Konieczne jest więc zainstalowanie aplikacji ECO Portfel na smartfonie, gdzie magazynowane będą otrzymane punkty. Na co będzie można je wymienić? „Zebrane punkty można wymienić m.in. na zniżki do kina, teatru lub na kawę za pomocą specjalnej aplikacji” – poinformował Urząd Dzielnicy Żoliborz. Oferta nagród ma być powiększona, ale szczegóły nie są jeszcze znane.

Recyklomaty na Żoliborzu mają być uruchomione w najbliższych dniach

Pierwotnie zakładano, że na Żoliborzu stanie jedno urządzenie tego typu. Od grudnia było wiadomo, że znajdzie się ono przy żoliborskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Okazało się, że na Żoliborzu będą działać dwa recyklomaty. Drugą maszynę zamontowano przy ulicy Marii Kazimiery 1 od strony ulicy Potockiej.

Obecnie maszyny nie są jeszcze aktywne. Mają być uruchomione w najbliższych dniach.

Mieszkańcy mieli możliwość wybrania wyglądu recyklomatów. Do wyboru były trzy opcje. Ostateczniej najbardziej spodobał się wygląd urządzeń nawiązujący do Wisły.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zamglenia

Temperatura: 15°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h