Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 01:16
Reklama

Remont Rydygiera wkracza w kolejny etap

Największa inwestycja drogowa na Żoliborzu wchodzi w nowy etap. Remont Rydygiera prowadzony jest na odcinku od ulicy Matysiakówny do Przasnyskiej. Wykonawca przenosi się na odcinek od ulicy Anny German do Przasnyskiej.

Mimo rozpoczęcia kolejnego etapu ruch na odcinku od ulicy Matysiakówny do Anny German pozostaje bez zmian. Ten odcinek nadal jest placem budowy, a przejazd jest możliwy tylko dla mieszkańców dojeżdżających do posesji.

Wykonawca już dziś rozpoczął prace na kolejnym odcinku ulicy Rydygiera. Roboty obejmują odcinek do ulicy Przasnyskiej. Ci którzy zostawili samochody w rejonie prowadzonych prac muszą liczyć się na działanie ciężkiego sprzętu. W pierwszej kolejności prowadzone jest frezowanie jezdni, obudowa konstrukcji wraz z krawężnikami i miejscami postojowymi.

Ostatnia warstwa asfaltu i oznakowanie poziome będzie wykonane na końcu prac, tak by możliwe było ułożenie jej jednocześnie na całej długości jezdni. Obecnie, remont na pierwszym remontowanym odcinku zrobiono azyle w przejściach dla pieszych i wylane są pierwsze warstwy asfaltu. W tej chwili po północnej stronie Rydygiera trwa budowa ścieżki rowerowej i chodnika.  

Remont Rydygiera podzielono na dwie części. Pierwszy etap, według założeń ma zakończyć się latem tego roku. Prace zostaną wykonane za ponad 5,7 mln zł. W drugim etapie uzupełniana będzie zieleń.

Zastrzeżenia do prowadzonych prac

Prowadzone prace na pierwszym odcinku ulicy Rydygiera w ocenie eksperta są karygodne. Jak informowaliśmy wczoraj, sprawa dotyczy drzew, które udało się uchronić przed wycinką. W toku prowadzonych prac według Jarema Rabińskiego z Federacji Arborystów Polskich mają one nikłe szanse na długowieczne życie.

Temat prowadzonych prac podjęto na poniedziałkowej Komisji Ochrony Środowiska, która podjęła uchwałę wnoszącą o pilną interwencje na terenie budowy przez urząd dzielnicy. Już dziś widać efekty. Na wysokości ulicy Matysiakówny, gdzie znajduje się zaplecze budowy znalazły się wygrodzenia wokół drzew, a na odcinku od ulicy Anny German do Przasnyskiej po południowej stronie wygrodzono siatką znajdujący się przy budynkach szpaler drzew.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 9 km/h