Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 05:33

"W" jak Wilsona. Nowy neon na centralnym placu Żoliborza już świeci!

Neon rozświetlił plac Wilsona. Żoliborz wzbogacił się o kolejny neon. Wykonano go w ramach budżetu obywatelskiego. Jest w kształcie litery „W”, w poprzek której świeci niebieska fala. Jak wam się podoba nowa instalacja?

Neon w kształcie litery „W” to pomysł Konrada Smocznego, żoliborskiego radnego z Miasto Jest Nasze, zgłoszony do realizacji w 2018 roku w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt zmaterializował się dopiero pod koniec tego roku. Jego realizacja przeciągała się ze względu na cztery nieudane przetargi obejmujące wykonanie dokumentacji projektowej. Po zmienionej formule, w której wykonawca miał zaprojektować i wykonać neon, trzykrotne przetargi również nie przyniosły efektu.

Neon w końcu rozbłysnął na placu Wilsona. Wykonała go „Kwiaciarnia Grafiki”, warszawska pracownia sitodruku i studio graficzne. Instalacja świetlna skierowana jest w kierunku Wisłostrady. Przemieszczających się ulicą Krasińskiego w kierunku placu Wilsona, Nowy neon, tych, przemieszczających się ulicą Krasińskiego, wita już z daleka. „W” jak witamy?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zamglenia

Temperatura: 15°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h