Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 02:58
Reklama

Plac Wilsona - Czy powstanie garaż?

Garaż na placu Wilsona. Po szykowanym od dekady przetargu okazuje się, że nie ma chętnych na inwestowanie w pustkę technologiczną przy stacji metra Plac Wilsona. W 2021 roku SPPN ma objąć Żoliborz. Władze miejskie podkreślają, że parking powstanie.

Parkingi podziemne na Żoliborzu szykowane były w partnerstwie prywatno-publicznym. Pod koniec listopada w siedzibie miejskiego Biura Rozwoju Gospodarczego otwarto jedyną ofertę prywatnego inwestora. Firma, która złożyła ofertę, zainteresowała się wyłącznie budową i utrzymaniem garażu pod placem Powstańców Warszawy. Garaż i plac Wilsona jako jedno miejsce wydaje się już odległym marzeniem kierowców.

Pustka technologiczna przy stacji metra Plac Wilsona z perspektywy inwestorów wydaje się mało atrakcyjna, zwłaszcza, że SPPN ma objąć Żoliborz dla niektórych dopiero dla innych już w 2021 roku.

– Okazało się, że chwilowo nie ma zainteresowanych na tego typu funkcjonalność. Zobaczymy, popracujemy nad tym, może znajdziemy. Mam takie poczucie, że to nie jest nierealne, żeby znaleźć partnerów dla tego typu inwestycji. Jeśli okazałoby się, że nie, to na pewno będę zachęcał pana prezydenta do decyzji, które będą szły w kierunku, żeby była to inwestycja miejska – mówił w Radiu Kolor wiceprezydent Robert Soszyński.

Garaż na placu Wilsona to widmo

To, że ratusz powiąże wprowadzenie strefy płatnego parkowania z otwarciem garażu nie ma pewności, biorąc pod uwagę, że pustka czeka na zagospodarowanie od 2005 roku.

Na początku przyszłego roku Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział przetarg na wykonanie badań i analiz stanowiących inwentaryzację dotychczasowych miejsc parkingowych i możliwości wytyczenia nowych o czym informowaliśmy.

W ramach tych działań sprawdzany będzie m.in. czas postoju pojazdów, ich rotacja i w jakich porach dnia jest największe zapotrzebowanie na parkowanie. W kolejnym mają odbyć się konsultacje z mieszkańcami i montaż parkometrów.

– Strefa płatnego parkowania na Żoliborzu powinna pojawić już 12 lat temu – mówił w rozmowie z Radiem Żoliborz Grzegorz Hlebowicz, radny dzielnicy z ramienia PiS.

Otwarcie stacji pierwszej linii metra na żoliborskim odcinku powinno być jednoznaczne z wprowadzeniem opłat za parkowanie - dodał. Tym samym kierowcy powinni mieć garaż Plac Wilsona byłby wówczas lepiej użytkowany.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 11 km/h