Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 listopada 2023 11:30

[Radio Żoliborz] G. Hlebowicz: „Wiadukt przy Dworcu Gdańskim jest najmniej przyjazny dla pasażerów"

Gościem Żoliborskiej Rozmowy Politycznej jest Grzegorz Hlebowicz, radny dzielnicy Żoliborz z ramienia PiS. Wraz z początkiem listopada rozpoczął się remont drogi serwisowej wzdłuż ulicy Broniewskiego. Mieszkańcy domagali się go od dłuższego czasu. Temat dyskutowany był od 50 lat. Dlaczego dopiero po upływie półwiecza drogowcy weszli na plac budowy?

W latach 60, kiedy powstawało Osiedle Zatrasie, tą drogą na plac budowy dojeżdżały samochody. Wraz z upływem czasu, kiedy powstał Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, odcinek pasa rezerwy po stronie Osiedla Zatrasie do placu Grunwaldzkiego, miał być przeznaczony pod budowę drugiej nitki ulicy Broniewskiego. Z czasem pomysł został jednak odrzucony.

- Z tą drogą jestem związany emocjonalnie. Mieszkałem przy niej przez pierwsze 30 lat swojego życia, natomiast nie byłem z nią związany kompetencjami. Zarząd Dróg Miejskich w poprzedniej kadencji próbował udawać, że wykonanie tej inwestycji nie leży w ich kompetencjach – mówi Grzegorz Hlebowicz, żoliborski radny z Prawa i Sprawiedliwości.

Do tej pory droga serwisowa wzdłuż ulicy Broniewskiego była w kompletnej rozsypce. Teraz zyskała nową nawierzchnię. Skoro ZDM nie był skory do remontu, dlaczego dzielnica nie mogła zająć się tą inwestycją?

Nowy przystanek będzie przyjazny dla pasażerów

Od listopada żoliborzanie mogą korzystać z nowego przystanku PKP Powązki. Podróżni wejdą na peron, z którego pociągi odjeżdżają w kierunku Woli i Dworca Zachodniego jedynie stromymi schodami. Pasażerowie wybierający się w stronę Dworca Gdańskiego muszą dojść na peron pochylnią od strony wiaduktu na ulicy Powązkowskiej.

- W przypadku stacji PKP Powązki mamy do czynienia z uruchomieniem przystanku w stanie, który nie jest docelowy. Miałem przyjemność oglądać przystanki na Woli. One są przyjazne dla pasażerów, tak samo jak ten na Powązkach. Inaczej sprawa wygląda w przypadku wiaduktu przy Dworcu Gdańskim. Ten wiadukt zrobiono w sposób, który dowidzi, że ówczesne władze odpowiedzialne za infrastrukturę nie były wstanie zbudować konstrukcji drogowej, która byłaby przyjazna pasażerom – wyjaśnia żoliborski radny. Jakie mankamenty ma jeszcze wiadukt przy Dworcu Gdańskim? Posłuchajcie.

Gościem Żoliborskiej Rozmowy Politycznej jest Grzegorz Hlebowicz, radny dzielnicy Żoliborz z ramienia PiS.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ