Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 10:51

Seria wypadków na Żoliborzu

Zakleszczone auto na torowisku i zderzenie trzech samochodów na Powązkowskiej. Oba wypadki w miejscach, w których od dłuższego czasu dyskutowane są zmiany.

Wczoraj między 17 a 18 na skrzyżowaniu ulicy Krasińskiego z Broniewskiego doszło do zderzenia tramwaju z samochodem osobowym. Kierująca mercedesem wjechała pod tramwaj i zakleszczyło się na torowisku. W chwili zdarzenia w samochodzie były dwie osoby. Kierującą pojazdem przewieziono do szpitala.

Skrzyżowanie ulic Krasińskiego i Broniewskiego uważane jest za jedno z powolniejszych ze względu na korki w godzinach szczytu. W dobie remontu ulicy Rydygiera, która jest jedyną ulicą równoległą na odcinku od ulicy Przasnyskiej do Broniewskiego, Krasińskiego przejmuje cały ruch w okolicy. Problemem jest brak lewoskrętu w ulicę Broniewskiego. Kierowcy skręcający w stronę Bielan przy złym ustawieniu się na skrzyżowaniu blokują przejazd pozostałym kierowcom. W ten sposób formuje się zator i dochodzi również do groźnych sytuacji z wymuszeniem pierwszeństwa.

Korek na ulicy Krasińskiego w stronę skrzyżowania z ulicą Broniewskiego

Na zatorze w tym rejonie cierpią również pasażerowie kursujących na tym odcinku autobusów miejskich. Częstym widokiem jest stojący w korku autobus linii 122. W związku z tym przystanek przy zbiegu ulic Przasnyskiej i Krasińskiego nie spełnia swojej funkcji, ponieważ pasażerowie wolą przejść się na przystanek Sady Żoliborskie, tuż za newralgicznym skrzyżowaniem.

Na temat poprawy funkcjonowania skrzyżowania Broniewskiego z Krasińskiego żoliborscy radni debatowali w maju, gdzie obecny był przedstawiciel ZDM. Wówczas ustalono, że najbardziej możliwe jest utworzenie lewoskrętu i wymiana sygnalizacji świetlnej.

Mini karambol na Powązkowskiej

Dziś rano na ulicy Powązkowskiej w kierunku trasy S8 zderzyły się 3 samochody osobowe. Do zdarzenia doszło na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Duchnicką oraz placem Niemena.  Na miejscu pojawiła się karetka i Straż Pożarna, która zabezpieczyła miejsce wypadku. Kierowca Mitsubishi wjechał w tył Opla. Ten zaś od siły uderzenia uderzył w Mercedesa.

W maju w tej okolicy doszło do tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty. Wczoraj na łamach portalu pisaliśmy o postulatach mieszkańców dotyczących zmian na ulicy Powązkowskiej. Długi odcinek prostej od wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Krasińskiego w ocenie mieszkańców jest niebezpieczny i wymaga narzędzi do spowolnienia ruchu kierowców.


DSC04446
DSC04446


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ