Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 12:06
Reklama

Kradł rowery i sprzedawał je na części

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów. Rozbierał je na części i sprzedawał na bazarze. Teraz 22-latkowo grozi 5 lat więzienia.

- Żoliborscy kryminalni otrzymali informację o tym, że na bazar trafiły elementy rowerowe niewiadomego pochodzenia – poinformowała Kamila Szulc z Komendy Rejonowej Policji Żoliborz. Posiadając wiedzę o nielegalnym procederze, jeden z dzielnicowych ustalił, kim jest osoba mająca związek z handlem trefnego towaru. - Policjant jeszcze tego samego dnia zatrzymał podejrzanego mężczyznę. Okazało się, że 22-latek miał kraść rowery miejskie, demontować części a następnie sprzedawać na targowisku. To nie wszystko co zatrzymany miał na sumieniu, odpowie również za wybicie szyb na klatce schodowej – dodają mundurowi.

Policjanci zabezpieczyli również cztery rowery, w tym trzy bez kół. Jednoślady zwrócono właścicielowi. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty uszkodzenia mienia o wartości 850 złotych oraz kradzieży rowerów, których wartość wyceniono na kwotę ponad 6 tysięcy złotych.

Jak wynika z danych Policji w porównaniu do pierwszego półrocza ubiegłego roku, w obecnym przybywa włamań i kradzieży. Mniej jest obecnie rozbojów i wymuszeń. Liczba przestępstw kryminalnych wzrosła o 10 tys. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Najwięcej kradzieży statystycznie do tej pory ma miejsce w stolicy i okolicach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h