Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 22:56

PaTaThai dołącza do Żoliborzanki Roku

Trwa II etap plebiscytu Żoliborzanka Roku 2023. Do wydarzenia dołączył nowy partner, który zabierze Was w podróż po egzotycznych smakach - i to nie wyjeżdżając z Żoliborza!

W tym artykule przeczytasz m.in.:

 • o restauracji PaTaThai Żoliborz,
 • o plebiscycie Żoliborzanka Roku.

Tegoroczna edycja Żoliborzanki Roku trwa już ponad miesiąc. Nie zwalnia ona jednak tempa. Na pokład dołączył nowy partner wydarzenia. 

Światowa kuchnia serwowana lokalnie

PaTaThai to koncept restauracyjny oferujący najwyższej jakości, autorską kuchnię tajską. Restauracja serwuje dania, bazujące na recepturach stworzonych przez wybitnych Tajskich Szefów Kuchni.

Koncept powstał w 2019 roku, obecnie PaTaThai to aż 4 restauracje, z czego trzy znajdują się w Warszawie oraz jedna w Radomiu. Jak również nowo otwarty punkt PaTaThai Express z opcją zamówień tylko na wynos poszerzający możliwości dostawy o dzielnice takie jak Ursus oraz Włochy. 

PaTaThai to nie tylko restauracja, ale również catering. PaTaThai Catering to szyta na miarę oferta dostosowana do wymagań i potrzeb. 

Żoliborski lokal PaTaThai zlokalizowany jest przy ul. Rydygiera 9. Restauracja pomieści prawie 90 gości, dlatego dla każdego odwiedzającego znajdzie się miejsce. 

Szefem kuchni PaTaThai Żoliborz jest Surat Butsarakham. Pochodzi on z północno-wschodniej prowincji Tajlandii – Udon Thani. Przygodę z kuchnią rozpoczął od okazjonalnego gotowania dla najbliższych, co z czasem przerodziło się w gotowanie zawodowe. Zdobywał doświadczenie i warsztat w wielu wyjątkowych restauracjach m.in. w Tajlandii, Kanadzie oraz Europie. 

Dla szefa Surata gotowanie to przede wszystkim pasja. Wyróżnia go niezwykłe wyczucie smaku i umiejętność łączenia nieoczywistych produktów. W kuchni nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a karta dań jest jego autorskim, subiektywnym przewodnikiem po smakach Tajlandii.

PaTaThai Żoliborz to również miejsce atrakcyjne dla najmłodszych. W każdą niedzielę od 13 do 17 odbywają się zajęcia z animatorką. Dużym powodzeniem wśród dziecięcych zabaw cieszą się te integracyjne: puszczanie baniek mydlanych, kalambury, origami oraz tworzenie zwierzątek z baloników (punkt każdej dziecięcej imprezy). Dodatkowo, dzieciaki uwielbiają malowanie buziek. Zazwyczaj chcą być zebrami, tygrysami czy lwami.

II etap w trakcie

Minutę przed północą w środę 31 stycznia zakończył się I etap tegorocznego plebiscytu Żoliborzanka Roku. Jego celem jest podkreślenie i wyeksponowanie działalności kobiet w naszej dzielnicy oraz zachęcenie innych kobiet do aktywności. Pragniemy pokazać aktywnym kobietom z Żoliborza, że ich działania są przez mieszkańców cenione i pożądane a ich działalność społeczna czy biznesowa bardzo potrzebna. 

Żoliborzanka Roku 2023 to osoba tolerancyjna, szanująca prawa innych ludzi, aktywna i wyróżniającą się w swojej dziedzinie.

Zwyciężczynią zeszłorocznej osłony wydarzenia została Marianna Zjawińska, założycielka doskonale znanej mieszkańcom dzielnicy ,,Prochowni Żoliborz”.

Harmonogram tegorocznej edycji:

 1. Zgłoszenia - 02-31 stycznia - zgłoszenia kandydatek przez czytelniczki i czytelników Gazety Żoliborza.
 2. Spotkanie kapituły - 01-14 lutego - obrady kapituły plebiscytu i wybór finałowej 5 kobiet spośród, których czytelnicy wyłonią Żoliborzankę Roku 2023.
 3. Głosowanie - 15 lutego-15 marca - głosowanie w plebiscycie na Żoliborzankę Roku 2023 i wybór zwyciężczyni.
 4. Gala - Data i miejsce gali zostanie ustalone pod koniec 2. etapu.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, finałową piątkę wybierze skład kapituły 3. edycji plebiscytu Żoliborzanka Roku:

 • Maciej Stuhr - aktor filmowy, serialowy i teatralny, reżyser, wykładowca akademicki i konferansjer .
 • Karolina Korwin Piotrowska - dziennikarka, związana z Canal Plus i Antyradio, autorka podcastów „Pierwsza młodość” i „Miesiączka ”.
 • Agata Passent - dziennikarka, felietonistka tygodnika Polityka i Gazety Żoliborza.
 • Magdalena Popławska - aktorka teatralna, filmowa i serialowa, związana na stałe z Nowym Teatrem.
 • Monika Sobień-Górska - dziennikarka, scenarzystka, autorka wielu książek z gatunku literatury faktu i political fiction. Publikuje felietony w "Zwierciadle ". Autorka scenariusza do filmu ”Lęk”.
 • Katarzyna Jaroszyńska - dziennikarka Dzień Dobry TVN, konferansjerka, prezenterka telewizyjna. 
 • Grzegorz Małecki - aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Na stałe związany z Teatrem Narodowym.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka, autorka książek i działaczka społeczna. Założycielka Fundacji UNAWEZA i inicjatorka projektu „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym".

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 26 km/h