Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 21:31

Warszawa bije rekordy konsumpcji alkoholu: Brak ograniczeń budzi sprzeciw

Miejscy aktywiści rozpoczęli zbiórkę podpisów w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych, w których warszawianki i warszawiacy wypowiedzieliby się na temat ograniczenia sprzedaży alkoholu.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

  • o tym w jakich godzinach i gdzie obowiązywałoby ograniczenie sprzedaży alkoholu,
  • o tym ile w Warszawie spożywa się alkoholu.

Stowarzyszenie "Miasto Jest Nasze" razem z mieszkańcami Warszawy postanowiło zaangażować się w walkę o zmianę w obecnych przepisach dotyczących nocnej sprzedaży alkoholu. Władze Krakowa już zastosowały podobne regulacje.

"Tymczasem, jak sytuacja wygląda u Nas? Z jednej strony w Warszawie spożywa się o ponad 40% więcej alkoholu względem średniej krajowej, jednocześnie sukcesywnie zwiększając liczbę punktów nocnej sprzedaży alkoholu. Z drugiej, Ratusz oraz Rada Miasta bagatelizują temat uznając, że...więcej problemu przyniesie wprowadzenie takiej uchwały niż jej brak" - relacjonuje Miasto jest Nasze.

Głównym postulatem inicjatywy jest wprowadzenie ograniczeń w sprzedaży alkoholu od godziny 22:00 do 6:00 rano. Warto podkreślić, że zakaz nie dotyczyłby lokali gastronomicznych, dając tym samym możliwość kontynuacji życia nocnego w odpowiednio przystosowanych miejscach. Tego typu regulacje istnieją już w takich miastach jak: Wrocław, Kraków, Katowice, Olsztyn czy w gminach wokół Warszawy.

"Wraz z Dla Pragi już od września ubiegłego roku postulujemy wprowadzenie podobnego rozwiązania w naszym mieście. W marcu, nasza petycja w tej sprawie została odrzucona, przede wszystkim, głosami radnych z warszawskiej PO. Nie mamy zamiaru się jednak poddawać! Zamierzamy zebrać przynajmniej 1000 podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie konsultacji społecznych!" - czytamy w stanowisku stowarzyszenia.

Wniski dostępne są tutaj.


alkohol sm

alkohol sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady deszczu

Temperatura: 27°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 27 km/h