Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 23:01

Przy Anny German powstanie kompleks trzech budynków

Inwestycja powstanie w miejscu obecnie wyburzanego biurowca i warsztatów samochodowych. Znamy liczbę lokali i pięter w nowej inwestycji.

W tym artykule przeczytasz lub obejrzysz m.in.:

- nagranie z drona, obrazujące postępy prac,
- wizualizacje budybków,
- o tym jak będą wyglądały nowe budynki,
- w jaki sposób architekci chcą nawiązać do Żoliborza,
- ile mieszkań jest planowanych,

- ile pięter będzie miała nowa inwestycja,
- jakie plany zazieleniania ma deweloper.

W sąsiedztwie szkoły przy ulicy Anny German trwają prace rozbiórkowe biurowca, blaszanych hal i warsztatów samochodowych, do których dojazd był od strony ulicy Krasińskiego. Są to przygotowania pod nową inwestycję mieszkaniową realizowaną przez Matexi o czym pisaliśmy na łamach Gazety Żoliborza w lutym. – Przygotowujemy się do rozpoczęcia inwestycji przy ul. Anny German na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Obecnie trwają prace przygotowawcze i porządkowe na terenie nieruchomości – przekazała wówczas Elżbieta Jung, rzeczniczka prasowa Matexi.

 

Teraz światło dzienne ujrzały wizualizacje planowanych budynków. Cały układ przestrzenny będzie się składał z trzech obiektów i będzie powstawał w dwóch etapach. W pierwszym powstaną dwa budynki ze 112 lokalami. Miejsce do parkowania ma zapewnić dwupoziomowy parking podziemny ze 134 miejscami postojowymi. Budynki mają mieć wysokość od 5 do 8 pięter.

Nowa inwestycja zwiastuje też pojawienie się nowych przedsiębiorców, ponieważ w parterze planowane są cztery lokale usługowe.

Sady Żoliborz z cytatem Zagórskiego. Wkrótce przy Anny German powstaną dwa nowe budynki

W architekturze nie brakuje nawiązań do Żoliborza. Architekci zdecydowali się na detale z białej cegły, nawiązujące do budynków z sąsiedniego Instytutu Chemii Przemysłowej oraz znajdującego się nieco dalej osiedla Sady Żoliborskie. Nowe mini osiedle nawiązuje do tożsamości samą nazwą. Sady Żoliborz, bo tak w materiałach marketingowych nazywa się nowa inwestycja, jest pierwszym projektem realizowanym przez Matexi na terenie naszej dzielnicy.

Ponadto elewację jednego z budynków będzie zdobił cytat poety Jerzego Zagórskiego „Niebo nad Żoliborzem jest zawsze olbrzymie”. Zagórski przez niemal 30 lat mieszkał na Żoliborzu. Fakt ten przypomina tablica pamiątkowa na jednym z budynków przy ulicy Mickiewicza.

Dla przyszłych lokatorów duże znaczenie może mieć fakt, że na szczycie budynków będzie instalacja fotowoltaiczna, która będzie zasilała części wspólne. Zbierana będzie deszczówka, która będzie wykorzystywana do spłukiwania toalet a także podlewania zieleni a tej ma nie brakować. Ma otaczać planowany plac zabaw, wydzielone strefy wypoczynkowe i ogródek gastronomiczny jednego z planowanych lokali usługowych.

Przeczytaj również: [video] Nowa mieszkaniówka przy ul. Anny German na horyzoncie

Matexi z własnej woli może poprawić atrakcyjność terenów przyległych, jednak nie musi. W odpowiedzi na interpelację Łukasza Porębskiego, radnego dzielnicy z Miasto jest Nasze, dzielnica poinformowała jedynie, że inwestorowi została przedstawiona propozycja rewitalizacji przyległych terenów i w zależności od stanowiska jakie przyjmie, urząd będzie mógł rozważyć ich przyszłościowe zagospodarowanie. Firma Matexi nie odniosła się do pytania w sprawie rozmów z dzielnicą na ten temat.

IMG_7026

IMG_7026

IMG_7033

IMG_7033

IMG_7032

IMG_7032

IMG_7031

IMG_7031

sady-zoliborz-1

sady-zoliborz-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 13 km/h