Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 03:17
Reklama

Żoliborz Przyszłości pomaga uchodźcom. Też możesz włączyć się do akcji

Od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji w Ukrainie do Polski przyjechały już ponad 2 miliony uchodźców. W pomoc angażuje się między innymi stowarzyszenie Żoliborz Przyszłości, które od wtorku 22 marca rozwozić będzie jedzenie z Mc Donald's i kosmetyki z Laboratorium Kosmetycznego Joanna do punktów pobytowych na Bielanach. Członkowie stowarzyszenia oferują również pomoc logistyczną każdej firmie, która jest chętna by wspomóc uchodźców.

We wtorek 22 marca stowarzyszenie Żoliborz Przyszłości rozwiezie 400 zestawów jedzenia z restauracji McDonald’s, która pozytywnie odpowiedziała na prośbę wsparcia uchodźców. Jedzenie trafi do dwóch punktów na Bielanach – Centrum Rekreacyno-Sportowego przy ul. Lindego 20 oraz do CXXI Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Domeyki przy ul Staffa 3/5.

Przeczytaj również: Żoliborskie liceum przyjęło uczniów z Ukrainy. „Sami z siebie powtarzają nowe słowa po Polsku.”

Nie tylko McDonald’s będzie współpracował z Żoliborzem Przyszłości. Do punktu w Urzędzie Bielan trafią także kosmetyki z Laboratorium Kosmetycznego Joanna. Szampony, żele pod prysznic i inne niezbędne produkty higieniczne Urząd rozdystrybuuje dalej.

Ty też możesz pomóc! W jaki sposób?

McDonald’s i Joanna to firmy, które już zgodziły się pomóc i podjęły współpracę. Żoliborz Przyszłości chce, aby akcja poszła dalej. Oferują pomoc w logistyce i pośrednictwo w dostawach produktów dla uchodźców. Każdy, kto posiada lub zna firmę, która chciałaby pomóc w taki sposób, może zgłosić się do Stowarzyszenia w wiadomości facebookowej.

Na Facebooku Żoliborz Przyszłości pojawiają się także informacje o innych inicjatywach pomocowych. Na szczególną uwagę zasługuje zbiórka pieniędzy na stronie zrzutka.pl, której celem jest zebranie jak największej kwoty, by móc kupić dary dla ukraińskiego wojska, takie jak kamizelki taktyczne, kuchnie polowe, opatrunki oraz koce. Rzeczy zakupione dzięki zbiórce w sobotę 26 marca trafią do Lwowa. Link do zrzutki znajduje się po kliknięciu tutaj.

Przeczytaj również: Bielany gotowe na przyjęcie 500 uchodźców z Ukrainy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 23 km/h