Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 01:51

Transportery dla zwierząt, pizza na Centralny i cały utarg dla Ukrainy. Żoliborskie firmy pomagają

W obliczu inwazji Rosji na Ukrainę i napływających gości, każdy pomaga na różne sposoby. Tak też jest w przypadku żoliborskich przedsiębiorców.

W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytania.:

- jak żoliborscy restauratorzy pomagają Ukrainie?
- gdzie i jak na Żoliborzu można pomóc zwierzętom z Ukrainy?

Żoliborzanie od pierwszych dni wojny aktywnie angażują się w pomoc Ukrainie. Część osób jedzie na granicę, inni przyjmują gości pod swój dach czy działają w miejskich punktach zbiórek.

W weekend przy pomocy żoliborskich restauratorów ruszyliśmy z pomocą na Dworzec Centralny, gdzie panuje chaos w związku z brakiem skoordynowanej pomocy. Na miejscu dzięki pizzerii „Pepperoni” uraczyliśmy pizzą głodne i wyczerpane ucieczką przed wojną osoby. W działaniach pomógł też „Warszawski Łotr” przekazując 59 gorących dań, takich jak pierogi czy quesadillę z kurczakiem, a także „La Strada” racząc uchodźców zupą pomidorową z ryżem.

Ponadto od studia tatuaży Dirty Lust otrzymaliśmy na zakup potrzebnych rzeczy 8,5 tys. złotych. Studio zorganizowało dni otwarte na tatuowanie. Cały zysk ma być przeznaczony na środki medyczne i sprzęt taktyczny.  

Podobną pomoc oferuje Havana, która cały zysk z poniedziałku przekazuje na pomoc humanitarną i logistyczną dla Ukrainy.

Przeczytaj również: Pomoc psychologiczna dla dzieci z Ukrainy. Na Żoliborzu i Bielanach po jednym punkcie

Potrzebna pomoc również dla zwierząt

Inni przedsiębiorcy z Żoliborza pomagają prowadząc zbiórki potrzebnych w danym czasie i miejscu przedmiotów. Florabo dołącza do akcji Fundacji Animal Rescue Poland. „Zwierzęta, które uciekają razem ze swoimi opiekunami z Ukrainy potrzebują naszej pomocy. Psy i koty także czekają ze swoimi opiekunami na mrozie w wielogodzinnych kolejkach na granicy, często bez jedzenia. Wspaniali ludzie z Fundacji Animal Rescue Poland są na granicy i niosą im pomoc” – informuje Florabo. W ramach akcji zbierane są kontenerki do transportu różnej wielkości zwierzaków, smycze, szelki, kagańce, podkłady higieniczne oraz karma. Te przedmioty można przynosić do Florabo na Rydygiera 8 (na terenie Instytutu Chemii Przemysłowej). Transportery dla kotów z kolei zbiera kawiarnia Kawowiec na Elbląskiej. „Pilnie potrzebne transportery dla kotów z punktów przyjęć uchodźców na Torwarze i Modlińskiej” – czytamy na facebookowym profilu kawiarni.

Inna z żoliborskich kawiarni Fawory, w poniedziałek 7 marca zbiera rzeczy, które są potrzebne w centrum pomocy na Modlińśkiej. Wśród potrzebnych przedmiotów są m. in. przekąski dla dzieci, owoce, jogurty, kołdry, poduszki, przedłużacze, płyny do szyb, wiadra i mopy, a także worki na śmieci. Pełna lista dostępna jest poniżej.

Dzielnicowe zbiórki nadal są prowadzone

Przypominamy również o zbiórkach miejskich. Na Żoliborzu wszystkie dary można przekazywać do punktu zorganizowanego w nowej podstawówce przy ulicy Anny German. Z ostatnich informacji wynika, że oprócz jedzenia i środków medycznych potrzebne są również wózki dziecięce. Punkt w szkole działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 rano do 16. Ten punkt jest również miejscem, w którym wydawane są najpotrzebniejsze rzeczy Ukraińcom i Ukrainkom przebywającym już na Żoliborzu i w okolicy.

Na Żoliborzu zbiórki prowadzone są również w Miejscu Aktywności Lokalnej na Marii Kazimiery oraz w Centrum Lokalnym Żoliborz przy ulicy Rydygiera.

Przeczytaj również: Fala pomocy dla Ukrainy – tak wyglądał sobotni Prochopiknik


jedzeienie-dla-ukrainy

jedzeienie-dla-ukrainy

pomoc-ukrainie-jedzenie

pomoc-ukrainie-jedzenie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h