Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 22:11
Reklama

Artyści jednoczą się. Warszawskie teatry zagrają dla Ukrainy

Co tydzień zazwyczaj o tej porze publikujemy przegląd weekendowych wydarzeń. W świetle tego co dzieje się na Ukrainie, dla większości z nas weekend upłynie na niesieniu pomocy mieszkańcom napadniętego przez Rosję kraju. W pomoc włączają się również warszawscy artyści organizując koncert charytatywny dla Ukrainy.

W tym artykule przeczytasz m.in. o:

- kiedy i jak artyści będą wspierać Ukrainę?
- gdzie będzie można zobaczyć zapowiadane wydarzenie?

- Z inicjatywy Gołdy Tencer i Dawida Szurmieja, wraz z większością warszawskich teatrów organizujemy charytatywny koncert „Warszawskie teatry dla Ukrainy”, który odbędzie się 5 marca na scenie Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz online - poinformowano na Facebooku Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Przeczytaj również: Pomoc dla Ukrainy na Żoliborzu. Gdzie przynosić dary? [Lista miejsc]

„Większość warszawskich teatrów zapowiedziało udział w charytatywnym koncercie "Warszawskie teatry dla Ukrainy", który odbędzie się 5 marca o godz. 20.00 na scenie Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa przy al. Niepodległości 141a oraz on-line. Cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) na pomoc dla Ukrainy” – informują organizatorzy wydarzenia.

W koncercie udział wezmą artyści warszawskich scen: Teatru 6. Piętro, Teatru Ateneum, Teatru Baj, Teatru Capitol, Teatru Dramatycznego, Teatru Lalek Guliwer, Teatru IMKA, Teatru Kamienica, Teatru Kwadrat, Teatru Lalka, Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, Teatru Narodowego w Warszawie, Nowego Teatru, OCH-TEATRU, Teatru Ochoty, Teatru Polonia, Teatru Polskiego w Warszawie, Teatru Powszechnego, Teatru Rampa, Teatru Muzycznego ROMA, Teatru Syrena, Teatru Studio, TR Warszawa, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Teatru Współczesnego w Warszawie i Teatru Żydowskiego.

Bilety-cegiełki, można kupić online na stronie Teatru Żydowskiego, który koordynuje działania i organizację zapowiadanego koncertu. Można je kupić również w kasie teatru przy ul. Senatorskiej 35 oraz w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Przeczytaj również: Fala pomocy dla Ukrainy – tak wyglądał sobotni Prochopiknik

Te osoby, które z różnych przyczyn nie będą mogły znaleźć się tego dnia na widowni, koncert będą mogły obejrzeć za pośrednictwem Facebooka Teatru Żydowskiego. „W trakcie transmisji będzie można wesprzeć zbiórkę na rzecz organizowaną w ramach wydarzenia. Mamy głęboką nadzieję, że w ten sposób uda się zebrać jak największą ilość środków dla Ukrainy” – informują organizatorzy.

Bilety cegiełki można zakupić tutaj 👉 https://bit.ly/35l4Y62


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 22 km/h