Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 05:18

Szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Lista punktów na Żoliborzu i Bielanach

Od dziś rodzice mogą zapisywać swoje dzieci na szczepienia przeciwko koronawirusowi. W miejskich punktach trwają przygotowania do akcji szczepień dzieci w wieku od 5 do 11 lat, która rozpocznie się w sobotę, 18 grudnia.

W tym artykule przeczytasz m.in. o:

  • od kiedy rusza akcja szczepienia dzieci od 5 do 11 roku życia
  • jak zarejestrować dziecko na szczepienie
  • znajdziesz listę miejskich punktów szczepień na terenie Żoliborza i Bielan

W najbliższych dniach do Polski mają trafić szczepionki pediatryczne. - W ramach akcji „Warszawa szczepi” od najbliższej soboty, 18 grudnia będzie można zaszczepić dziecko w jednym z kilkudziesięciu miejskich punktów. Zapewniamy tam opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego, który na co dzień pracuje w miejskich podmiotach leczniczych – informuje Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Dzieci w wieku od 5 do 11 roku życia otrzymają dwudawkową szczepionkę firmy Pfizer. Druga dawka zostanie podana w odstępie trzech tygodni. Za każdym razem o kwalifikacji do szczepienia dzieci 5-11 lat decyduje lekarz.  To inaczej niż w przypadku dorosłych. – Szacujemy, że w Warszawie liczba dzieci w wieku 5-11 lat wynosi ponad 130 tys. osób – informuje Renata Kaznowska, wiceprezydentka Warszawy.

Jak zarejestrować dziecko na szczepienie?

Rodzice mogą zapisać swoje dzieci na szczepienie od wtorku, 14 grudnia. Dzieci, które ukończyły 5 rok życia, według informacji Ministerstwa Zdrowia, powinny mieć wystawione e-skierowania. Co ważne, w kontekście określenia wieku dziecka liczy się dzień urodzenia a nie tylko rok. W przypadku braku e-skierowania, lekarz może je wystawić w punkcie szczepień.

Ponadto rodzice mogą wybrać czas i miejsce podania dziecku szczepionki. Rejestracji można dokonać na trzy sposoby:
- telefonicznie dzwoniąc pod numer 989 (przy rejestracji niezbędny będzie numer PESEL dziecka),
- za pośrednictwem profilu zaufanego. Najpierw trzeba jednak wejść na stronę pacjent.gov.pl. Rodzice, którzy nie posiadają profilu zaufanego mogą zarejestrować dziecko na szczepienie wybierając opcję „Rejestracja bez Profilu Zaufanego” (należy wtedy podać imię i nazwisko, PESEL dziecka oraz numer telefonu, na który przyjdzie SMS z kodem weryfikacyjnym),
- bezpośrednie w punkcie, gdzie dokonywane są szczepienia dzieci.

Szczepienia dzieci od 5 do 11 lat Europejska Agencja Leków zatwierdziła pod koniec listopada. W warszawskich punktach rozpoczną się 18 grudnia. Poniżej lista przychodni i punktów na terenie Bielan i Żoliborza, w których realizowane szczepienia:

- ul. Conrada 15 Bielany

- ul. Szajnochy 8 Żoliborz

-  ul. Żeromskiego 13 Bielany

- ul. Klaudyny 26 B Bielany

- ul. Elbląska 35 Bielany

- ul. Kochanowskiego 19 Bielany

- ul. Felińskiego 8 Żoliborz

- ul. Kleczewska 56 Bielany

- ul. Kochowskiego 4 Żoliborz

- ul. Sieciechowska Bielany

- ul. Wrzeciono 10 c Bielany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zamglenia

Temperatura: 15°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h