Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 03:44

Zmodernizowany stadion Hutnika od dziś otwarty

Dziś, 25 sierpnia stadion Hutnika zostanie otwarty. Z tej okazji odbywa się tam szereg wydarzeń.

„W środę 25 sierpnia, otwieramy Ośrodek Hutnik po rewitalizacji. Zapraszamy wszystkich, aby tego dnia odwiedzili ten nowoczesny obiekt i sami przekonali się co udało się zmienić za prawie 48 mln złotych z budżetu miasta. Oddajemy tego dnia w ręce mieszkańców stadion spełniający warunki umożliwiające rozgrywki III ligi piłki nożnej (zgodnie z obowiązującymi przepisami PZPN) i dwa boiska treningowe, na które w ub. piątek dostaliśmy licencję Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Zostały one dopuszczone do rozgrywania meczów w A klasie, III lidze kobiet i wszystkich ligach młodzieżowych. Będą więc służyły nie tylko do treningów. Tenisistów ucieszy z kolei zespół kortów z nawierzchnią z mączki ceglanej” – zakomunikowała za pośrednictwem social mediów Renta Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Przeczytaj również: Trybuny RKS Marymont do remontu. Wcześniej powstanie koncepcja zagospodarowania terenu

Inwestycja za niemal 42 mln zł dobiegła końca

Modernizacja ośrodka sportowego przy Marymonckiej jest jedną z większych inwestycji sportowych ostatnich lat w Warszawie. Miasto wydało na nią niemal 42 mln zł. Obiekt ma charakter całorocznej bazy treningowej dla piłkarzy. Zawodnicy zyskali trzy nowe pełnowymiarowe boiska piłkarskie.

Płyta główna boiska z naturalną trawą posiada system nawadniania oraz podgrzewania. Ponadto wybudowano zadaszone trybuny na 1390 miejsc. Dwa pozostałe boiska treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej posiadają system drenażu oraz oświetlenie, z czego jeno posiada przenośną trybunę na 120 miejsc.

Prace objęły także teren przyległy. Zmodernizowano drogi, ciągi piesze oraz parking.

Oprócz piłkarzy miejsce do trenowa na stadionie Hutnika znajdą dla siebie tenisiści. Na terenie ośrodka wybudowano cztery korty tenisowe, z których będzie można korzystać przez cały rok za sprawą powłok pneumatycznych.

Modernizacji uległ także teren przyległy wraz z drogami, ciągami pieszymi oraz parkingiem. Rewitalizacja stadionu Hutnik to inwestycja realizowana przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa i finansowana z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy.

Przeczytaj również: Drużyna z Bielan z brązowym medalem na Mistrzostwach Polski w koszykówce 3×3

Co przygotowano na otwarcie?

Otwarcie zmodernizowanego obiektu uświetnią zaplanowane na dziś atrakcje takie jak:

- godz. 9:00 – 13:00 na płycie nowego stadionu turniej z udziałem 12 drużyn (dzieci z roczników 2011-2013, w tym m.in. Hutnik Warszawa, Unia Warszawa, Turbo Football Academy, UKS Varsovia Warszawa, Akademia Piłkarska EsKadra). Możliwość kibicowania z trybun.

- godz. 9:00 – 13:00 na terenie zielonym, obok stadionu festyn z animacjami. Do dyspozycji dzieci będą: zjeżdżalnia, plac zabaw, mini-boisko piłkarskie i animatorzy.

- godz. 11:15-11:35 pokazowa gra w tenisa z udziałem Mariusza Fyrstenberga, wieloletniego reprezentanta Polski w Pucharze Davisa i uczestnika turniejów z serii Masters.

- od godz. 13:15 specjalnie dla dzieci: konkursy z nagrodami przeprowadzane na płycie stadionu (turbokozak, strzelanie karnych byłemu bramkarzowi Legii).

- godz. 13:40 –14:25 mecz Drużyny Samorządowej z Drużyną Gwiazd Piłkarskiej Warszawy (byli zawodnicy Legii Warszawa, Polonii Warszawa, Hutnika Warszawa).

Przeczytaj również: Hutnik Warszawa z nowym sponsorem


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ