Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 20:10

Śledczy z Bielan zatrzymali mężczyznę, który miał na dane znajomych zaciągając kredyty w parabankach

Zatrzymanego mężczyznę szukało 8 prokuratur w Polsce.

Jeden z mieszkańców Bielan otrzymał korespondencję od banku, która dotyczyła spłaty pożyczki gotówkowej. Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie to, że pokrzywdzony nie korzystał z kredytów gotówkowych żadnego z banków.

Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego dostępu do treści.

Rozwiązaniem zagadki zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Jak się później okazało, trop na który wpadli doprowadził ich do 20-latka. Mężczyzna wykorzystywał dane osobowe znajomych do zaciągnięcia kredytów w parabankach. Łącznie w ten sposób podejrzany wyłudził 20 tys. zł. Pieniądze gromadził na swoim koncie bankowym.

„Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez 8 Prokuratur w Polsce, między innymi w Warszawie, Skierniewicach, Malborku, Tomaszowie Mazowieckim, Chojnicach, Częstochowie i Pułtusku. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu dwóch zarzutów za oszustwo. Za popełnione przestępstwa 20-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności” – poinformowała Komenda Rejonowa Policji Bielany Żoliborz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ