Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 10:16

Błyskawica na świątecznej iluminacji. Czy zostanie usunięta z napisu "I love Żoliborz"?

Koszt naprawy oszacowano na ponad 2 tys. zł.

Mija tydzień od fali protestów, która przetoczyła się przez Żoliborz. W niedzielę 13 grudnia wspólnie z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet protestowali m.in. przedsiębiorcy. Wówczas protest zakończył się na Żoliborzu, gdzie przemaszerowały tysiące osób.

Na trasie przemarszu był plac Inwalidów, a tam świąteczna instalacja „I love Żoliborz”, która po raz pierwszy znalazła się właśnie w tym miejscu. Wcześniej,  zgodnie z tradycją napis znajdował się placu Wilsona, a w zeszłym roku zarząd dzielnicy postawił napis pod urzędem tak, by był lepiej dostępny dla mieszkańców, którzy chcieli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego dostępu.

Po niedzielnych protestach na elemencie instalacji świątecznej w kształcie serca pojawiła się błyskawica. Dla jednych, jak napisała nasza czytelniczka to „ohydna błyskawica” i „dewastacja”. Dla innych zaś pomazana instalacja „wpisuje się w kontekst” sytuacji społeczno-politycznej.

Jak przekazał żoliborski urząd, koszt naprawy iluminacji oszacowano na ponad 2 tys. zł. - Podświetlany napis "I love Żoliborz" jest ubezpieczony. Dlatego zgłosiliśmy szkodę do firmy ubezpieczeniowej w celu uzyskania odszkodowania, które pokryje koszty przywrócenia napisu do pierwotnego wyglądu – poinformowała Donata Wancel, rzecznik żoliborskiego urzędu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ