Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 05:21

Ścieżka rowerowa nie jest dla dzieci!

Infrastruktura rowerowa na Żoliborzu z każdym rokiem jest coraz bardziej rozbudowana i cieszy się zainteresowaniem coraz większej grupy użytkowników dwóch kół. Nierzadko można na nich zaobserwować młodszych amatorów rowerów czy, co gorsza, hulajnóg. Ścieżkami rowerowymi podróżują, oprócz rowerzystów, również ludzie z wózkami dla dzieci, rolkarze czy deskorolkarze.

Ścieżką rowerową nie mogą jeździć dzieci do lat 10, które przez prawo traktowane są jako pieszy i powinny poruszać się po chodniku. Hulajnogi, rolki czy deskorolki są na ścieżkach rowerowych całkowicie zakazane i choć trwają prace nad zmianą przepisów, to w obecnej chwili za obecność któregokolwiek z wyżej wspomnianych, użytkownikowi lub w przypadku dziecka – opiekunowi, grozi mandat w wysokości od 50 do 100 złotych.

Pamiętajmy też o tym, że rowerzyści mogą warunkowo korzystać z chodnika w sytuacji, w której ruch na jezdni obok chodnika jest szybszy niż 50km/h, a chodnik ma co najmniej 2 metry szerokości i brakuje wydzielonego pasa dla rowerzystów. Dodatkowo w przypadku, kiedy warunki pogodowe mogą powodować realne zagrożenie dla zdrowia (wiatr, śnieg, deszcz, gołoledź czy mgła.

Uważajmy na siebie!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h