Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 14:11

Setki nowych mieszkań mogą powstać w miejscu gigantycznego pustostanu na granicy Żoliborza i Bielan

Potężny nieużytek został wystawiony na sprzedaż. Sam obiekt ma ponad 36 tys. mkw.

Pustostan przy Literackiej 7 znany jest chyba każdemu mieszkańcowi Warszawy. Za projekt gmachu odpowiadał słynny architekt, który stworzył m.in. hotel InterContinental, Tadeusz Spychała.

Sam obiekt, który po dziś dzień nie został ukończony imponuje swoimi założeniami. W najwyższym punkcie, budynek miał mieć siedem pięter, wewnątrz miała znajdować się sala konferencyjna, zimowy ogród i przestrzeń dla VIP-ów. W kondygnacjach podziemnych miały znajdować się korty tenisowe i parking podziemny.

Prace budowlane rozpoczęto w 2000 roku, jednak wstrzymano je w momencie kiedy polsko-rosyjska spółka EuRoPol Gaz zdecydowało, że nie będzie urządzać przy Literackiej 7 swojej siedziby. Wówczas zaproponowano miastu by przejęła nieruchomość, jednak podatek od darowizny i dokończenie budowli przekraczało możliwości finansowe miasta. Pustostan w nienaruszonym stanie stoi od 2002 roku.

Obiekt o powierzchni 36 tys. mkw. znajdujący się na gruncie o powierzchni 22 708 tys. mkw. trafia właśnie na sprzedaż. Na nieruchomość składają się 4 działki z czego 2 stanowią własność spółki – 2 są w użytkowaniu wieczystym sprzedającego. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy dopuszcza tu zabudowę wielorodzinną. Cena minimalna nieruchomości to niemal 50 mln zł netto.


literacka-7-2

literacka-7-2

literacka-7-1

literacka-7-1

literacka-7-3

literacka-7-3

literacka 7 2

literacka 7 2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ