Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 00:47
Reklama

Wystawa ceramików z całego świata na Żoliborzu

Artyści z Polski, Litwy i Białorusi prezentują swoje imponujące dzieła w dawnych koszarach carskich na Powązkowskiej 44.

Dawne Koszary Carskie nabrały artystycznego charakteru. To tutaj po rewitalizacji powstała klinika dentystyczna Uszyńscy Dental Clinic, która wolną przestrzeń przeznaczyła do wykorzystania jako galerię sztuki. Pierwszym wydarzeniem, które miało przyjemność wykorzystać to pomieszczenie w sposób bardziej artystyczny niż pieśni marszowe sołdatów było XIV Międzynarodowe Biennale Ceramiki Stowarzyszenia Keramos „Bliskość".

https://www.facebook.com/uszynscy.dental.clinic.powazkowska/posts/1504981349703793
Wystawa potrwa dłużej niż zakładali organizatorzy

Stowarzyszenie Keramos powstało na początku lat 90. Od 1993 roku organizują Międzynarodowe Biennale Ceramiki Stowarzyszenia KERAMOS. Biennale to, zgodnie ze słownikową definicją, wydarzenie artystyczne odbywające się co dwa lata. W przypadku stowarzyszenia Keramos ma ono dodatkowo charakter międzynarodowy. Na wystawę do Polski przyjeżdżają ceramicy z całej Europy.

Dzieła sztuki eksponowane są od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do 21:00, a w soboty do 15:00. Wystawę można odwiedzać aż do 20 listopada 2020 roku.

Chodźmy na spacer

– Zapraszamy Was serdecznie. Pięknie odrestaurowane XIX-wieczne koszary stanowią wyjątkowe tło dla naszych prac, czego namiastkę możecie zobaczyć na zdjęciach – zachęcają organizatorzy.

W tej nowej przestrzeni artyści ceramicy prezentują swoje prace, zastygłe w glinie. Obiekty, które mówią o „Bliskości”. Temat jest niezwykle aktualny zwłaszcza w dobie pandemii, gdzie skazani jesteśmy na zachowanie dystansu społecznego. Wystawę można zobaczyć również dzięki spacerowi on-line, który dostępny jest tutaj.


Małgorata Miękina

Małgorata Miękina

keramos

keramos

Nora-Blazeviciute-bliskosc

Nora-Blazeviciute-bliskosc

Nora-Blazeviciute-bliskosc-1

Nora-Blazeviciute-bliskosc-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 23 km/h