Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 23:28

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: DJ'ski set znanego producenta i poranek pełny francuskich przysmaków

Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem ciszy wyborczej i wyborów. Nie zabraknie jednak wielu atrakcji i możliwości na spędzenie wolnego czasu na Bielanach i Żoliborzu. 
Idź na wybory!
W niedzielę odbędzie się głosowanie. Polacy będą wybierać prezydenta kraju. To istotne, żeby każdy z nas oddał w niedzielę ważny głos. Tutaj znajdziesz listę obwodów i siedziby na Żoliborzu.
12 lipca (niedziela), godz. 07:00 -21:00
Urodziny Havany
Havana to miejsce, które w ciągu roku zdążyło wręcz zakorzenić się ponownie na Żoliborzu. To miejsce nawiązujące do historii, ale i nowoczesne. Rok temu, 11 lipca Havana otworzyła swe podwoje racząc nas od tamtej pory wyśmienitymi luchami, a niekiedy nawet wydarzeniami. Już w sobotę z okazji pierwszych urodzin można spodziewać się prezentów, atrakcji i muzyki. Zagra Envee, czyli Maciej Golińśki, współtwórca kolektywu dj`skiego i grupy producenckiej Niewinni Czarodzieje (Innocent Sorcerers) działającej od 2003 roku. Jako producent muzyczny współpracował m.in. z Fiszem, Natalią Przybysz i Anią Szarmach. Jest też autorem muzyki teatralnej. Podczas pierwszych urodzin Havany Envee uraczy wszystkich gości wysmakowanymi setami. Tego dnia swoje sety zagra również Bartosz Jankowski aka Dj Burn Reynolds z  kolektywu Soul Service.
11 lipca (sobota), godz. 18:00 – 02:00 Cafe Bar Havana
Weekend Francuski na Targu Śniadaniowym
Tym razem na Targu Śniadaniowym zagoszczą przysmaki z Francji. „Będziemy próbować żabich udek i ostryg, francuskich serów, konfitur i słodkich wypieków. Posłuchamy francuskich klasyków wykonanych na żywo  i będziemy bawić się jak mieszkańcy znad Sekwany.” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.
Partnerem honorowym francuskiej odsłony Targu Śniadaniowego jest Francusko-Polska Izba Gospodarcza CCIFP. To niezależna, samofinansującą się organizacja, zrzeszająca obecnie ponad 450 francuskich oraz polskich firm.
11 lipca (sobota), godz. 09:00 Aleja Wojska Polskiego
Cykl pikników sportowych "Pingpong na trawie"
W najbliższą sobotę zostanie zainaugurowany cykl pikników pingpongowych organizowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Będzie to znakomita okazja do rozwinięcia umiejętności sportowych. W ramach wydarzenia przygotowano turnieje i konkursy z nagrodami. W godzinach od 9:00 do 18:00 czekać będą na Was następujące atrakcje: - nauka gry w tenisa stołowego pod okiem trenerów; - amatorskie mini turnieje tenisa stołowego z nagrodami; - pojedynki z profesjonalnym robotem serwisowym; - gry, zabawy i konkursy sprawnościowe; - zajęcia plastyczne dla najmłodszych; - spotkania z maskotką Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym 2020; 11 lipca (sobota), godz. 09:00 – 18:00 OSiR Żoliborz
Spacer po Cytadeli Warszawskiej
Góra Szubieniczna, Łysa Góra, Góra Zarazy lub Góra Przeklęta – tak nazywali wzgórze wyrastające nad Wisłą ówcześni warszawiacy. U jej podnóży zakopywano ciała ofiar groźnych epidemii, zaś na jej szczycie ustawiono szubienicę i kaplicę gdzie skazańcy mogli się wyspowiadać. To daleka przeszłość Cytadeli, która dziś powoli staje się wyspą muzeów. W sobotę każdy kto jest zaciekawiony historią Cytadeli będzie mógł ją odkryć podczas spaceru z przewodnikiem Rafałem Adamowiczem, autorem bloga o historii i pasjonatem Powstania Warszawskiego. Oto lista pytań, na które przewodnik odpowie oprowadzając w rejonie Cytadeli: - Kto powiedział "przy pierwszym zaburzeniu zburzę Warszawę i z pewnością nie ja ją odbuduję"? - Po co Rosjanie stworzyli Крепость Варшава? - Jak wyglądały Fawory i co tu robili pijarzy? - Kto zarobił na budowie Cytadeli? - Kto zbudował bloki przy Krajewskiego? - Dlaczego powstańcy nie zdobyli Cytadeli? - Jak wygląda mur Carnota? - Gdzie jest wejście do poterny? - Co zostało z rzeki Drny? - Dlaczego wybuchła prochownia? - Gdzie stracono bojówkarzy z KPP? - Jak wyglądają wrota michajłowskie od tyłu? - Czym była Gwardia Piesza Koronna? - Co zostało po starej szubienicy? - Czym był X Pawilon zanim stał się więzieniem? - Czemu służyła kaponiera? - Skąd się wziął Most Gdański?
11 lipca (sobota), godz. 16:45 – 18:00 zbiórka przy Bramie Straceń
Kino Samochodowe na Bielanach
W sobotę swoją działalność zainauguruje Kino Samochodowe na Bielanach. Mieszkańcy w trakcie całego wakacyjnego cyklu będą mogli obejrzeć 8 filmów.  Jako pierwszy w samochodowym kinie wyświetlony będzie oscarowy film Green Book. To film, w którym podróż nabiera symbolicznego znaczenia. Ekstrawagancki muzyk z wyższych sfer wyrusza w wielotygodniowe tourne. Jego szoferem jest drobny cwaniaczek z Bronksu. Darmowa wejściówka dostępna jest pod tym linkiem dostępnym tutaj. 1 wejściówka = 1 samochód
11 lipca (sobota), godz. 21:30 – 23:30 Parking Huty ArcelorMittal, vis a vis wjazdu na parking Galerii Młociny
Rejs katamaranem
Dodatkową atrakcją w to lato jest rejs katamaranem Kurka Wodna Młociny. Rejsy są bezpłatne, ale należy potwierdzić rezerwację. Katamaran cumuje w przystani Młociny w Lesie Młocińskim. W sobotę odbędą się dwa rejsy o godz. 10 i 11.15.
11 lipca (sobota), godz. 10 i 11:15 Przystań Młociny 525 km
Folkowisko w MALu
Miejsce Aktywności Lokalnej będzie miejscem namiastki ludowego festiwalu. Czego można się spodziewać? „Będziemy pleść wianki, haftować, robić wycinanki i kolorować! Pojawi się gra planszowa i mnóstwo etnicznych niespodzianek!” – zapowiadają organizatorzy.
11 lipca (sobota), godz. 12:00 MAL przy ulicy Marii Kazimiery

Dołącz do społeczności Gazety Żoliborza. Rusza zbiórka na Patronite
 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 5°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 13 km/h